Antoni Leonik w radzie nadzorczej PHN-u

Grzegorz Gajewski oraz Paweł Wroński zostali odwołani ze składu rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości. Do grona nadzorców spółki powołano Antoniego Leonika.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Antoni Leonik w radzie nadzorczej PHN-u

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

2 paź 2013 9:53


Antoni Leonik posiada ponad 15 lat doświadczenia w tworzeniu i zarządzaniu przedsięwzięciami z zakresu bankowości, funduszy inwestycyjnych, zarządzania aktywami, ubezpieczeń oraz finansowania nieruchomości. Był prezesem zarządu PKO/CREDIT SUISSE TFI SA, dyrektorem generalnym banku SEB SA - Oddział w Polsce, pełnił funkcje managerskie w HSBC, Credit Suisse, Allianz i Creditanstalt.

Prowadził międzynarodowe projekty fuzji i przejęć, zdobył doświadczenie w restrukturyzacji firm, zarządzaniu zmianą, tworzeniu spółek celowych, a także w sekurytyzacji. Ma znaczące osiągnięcia w tworzeniu efektywnych sieci sprzedaży w bankach,firmach ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Zarządzał również operacjami oraz stroną finansową w międzynarodowych projektach bankowych i inwestycyjnych

Pracował w zespołach sprzedaży i analiz korporacji petrochemicznej ICI w Wielkiej Brytanii. Był przewodniczącym rady Izby Zarządzania Funduszami i Aktywami w Polsce oraz członkiem Rady Dyrektorów Europejskiej Federacji Zarządzania Funduszami i Aktywami (EFAMA) z siedzibą w Brukseli.

Jest absolwentem handlu międzynarodowego University of Newcastle w Wielkiej Brytanii, gdzie odbył też studia podyplomowe z marketingu w Chartered Institute of Marketing. W Polsce ukończył studia doktoranckie w zakresie zarządzania i finansów SGH, a wcześniej studiował ekonomię oraz inżynierię maszyn. Chartered Marketer, posiada międzynarodowy Certyfikat Prince2 w zarządzaniu projektami.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.