Anna Wańska objęła nowo utworzone stanowisko w Adecco Poland

0 0
Anna Wańska objęła nowo utworzone stanowisko w Adecco Poland
Anna Wańska została liderem zespołu rekrutacji stałych dla finansów i księgowości w Adecco Poland. /fot. mat.pras.

Departament pracy stałej w Adecco Poland podjął decyzję o konieczności poszerzenia i wzmocnienia kompetencji w postaci utworzenia nowego stanowiska – lidera zespołu rekrutacji stałych dla finansów i księgowości. Objęła je Anna Wańska.

Anna Wańska z branżą HR i rekrutacją pracowników dla klientów rynku finansowego związana jest od 2006 r. W Adecco Poland poza prowadzeniem bieżących projektów rekrutacyjnych będzie również odpowiedzialna za dalszy rozwój zespołu oraz koordynację współpracy z klientami reprezentującymi takie branże jak finanse, księgowość, bankowość, ubezpieczenia oraz BPO i SSC.

- Kluczowym czynnikiem wzrostu zatrudnienia w sektorze finansowym i księgowym są oferty pracy na rynku B2B oferowane przez centra usług wspólnych, duże międzynarodowe biura rachunkowe oraz instytucje finansowe. Z naszych prognoz wynika, że do końca 2015 r. te sektory będą kontynuowały etap zwiększających się inwestycji w naszym kraju, a tym samym potrzeby kadrowe będą generowały kolejne możliwości zatrudnienia – podkreśla Anna Wańska, Permanent Placement Team Leader Accountancy & Finance.

W przypadku bankowości większość podmiotów powiększa się lub planuje poszerzenie swoich zespołów głównie skoncentrowanych wokół sprzedaży. Pracodawcy z tej branży poszukują przede wszystkim doradców klienta zamożnego oraz doradcy klienta biznesowego głównie dla segmentu MSP.

- Jeśli chodzi o towarzystwa ubezpieczeniowe czynnikiem decydującym o zwiększeniu zatrudnienia w perspektywie kolejnych miesięcy jest konieczność przygotowań do wdrożenia unijnej dyrektywy Solvency II. W związku z tym zgłaszają popyt na specjalistów ds. ryzyka oraz aktuariuszy. Dodatkowo firmy ubezpieczeniowe intensywnie rozwijają dystrybucję we wszystkich kanałach sprzedaży, tj.: w kanale tradycyjnym, bancassurance oraz affinity. Adecco Poland obserwuje również kontynuację trendów z lat poprzednich dotyczącą centralizacji usług związanych z likwidacją szkód, obsługą roszczeń i polis oraz IT – mówi Wańska.

Kolejną istotną branżą stymulującą dynamikę zatrudnienia w sektorze finansowym jest księgowość. Rynek jest coraz bardziej skłonny do pozyskiwania osób do pracy w charakterze samodzielnych księgowych, które znają pełną księgowość, jednocześnie płynnie posługują się językiem angielskim. Takie zapotrzebowanie zgłaszają również międzynarodowe biura rachunkowe poszukujące osób o podobnym profilu zawodowym.

Z drugiej strony specjaliści ds. księgowości preferują pracę w tzw. księgowości wewnętrznej, czyli u klienta. Ten aspekt odgrywa istotną rolę z perspektywy zapewnienia stabilizacji zawodowej, w przeciwieństwie do pracy w biurze rachunkowym, która uznawana jest za mniej niestabilną.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.