Anna Streżyńska prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej

Rada Nadzorcza Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej S.A. delegowała dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej WSS SA, Annę Streżyńską do pełnienia czynności prezesa spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Streżyńska prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 sty 2014 18:18


Zastąpi ona Wojciecha Cerbę, którego Rada Nadzorcza postanowiła zawiesić w czynnościach prezesa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej na okres 3 miesięcy, w związku z prowadzonymi w spółce postępowaniami wyjaśniającymi i kontrolnymi - poinformowała PAP rzecznik Marszałka Województwa Wielkopolskiego Anna Parzyńska - Paschke.

Anna Streżyńska była pierwszym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podsekretarzem stanu w ministerstwie transportu i budownictwa, właściwym w sprawach łączności. Pracowała także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ma również wieloletnie doświadczenie z doradztwa.

Zmiana na stanowisku prezesa Spółki nie wpływa na jej bieżącą działalność oraz cele, którą przed nią stawiają udziałowcy, w szczególności Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W ramach WSS wybudowana zostanie sieć o długości 4500 km, z 576 punktami dostępowymi - co najmniej jednym w każdej wielkopolskiej gminie. Koszt projektu szacowany jest na 410 mln zł, z tego dofinansowanie unijne wyniesie 283 mln zł. Obecnie wybrani przez WSS S.A. podwykonawcy rozpoczęli prace ziemne. Zgodnie z planem zakończyć powinny się do końca bieżącego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.