Anna Streżyńska prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej

0 0
Anna Streżyńska prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej

Rada Nadzorcza Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej S.A. delegowała dotychczasową Przewodniczącą Rady Nadzorczej WSS SA, Annę Streżyńską do pełnienia czynności prezesa spółki.

Zastąpi ona Wojciecha Cerbę, którego Rada Nadzorcza postanowiła zawiesić w czynnościach prezesa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej na okres 3 miesięcy, w związku z prowadzonymi w spółce postępowaniami wyjaśniającymi i kontrolnymi - poinformowała PAP rzecznik Marszałka Województwa Wielkopolskiego Anna Parzyńska - Paschke.

Anna Streżyńska była pierwszym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, podsekretarzem stanu w ministerstwie transportu i budownictwa, właściwym w sprawach łączności. Pracowała także w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ma również wieloletnie doświadczenie z doradztwa.

Zmiana na stanowisku prezesa Spółki nie wpływa na jej bieżącą działalność oraz cele, którą przed nią stawiają udziałowcy, w szczególności Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

W ramach WSS wybudowana zostanie sieć o długości 4500 km, z 576 punktami dostępowymi - co najmniej jednym w każdej wielkopolskiej gminie. Koszt projektu szacowany jest na 410 mln zł, z tego dofinansowanie unijne wyniesie 283 mln zł. Obecnie wybrani przez WSS S.A. podwykonawcy rozpoczęli prace ziemne. Zgodnie z planem zakończyć powinny się do końca bieżącego roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.