Anna Sieńko partnerem w PwC w Europie Środkowo-Wschodniej

Anna Sieńko objęła stanowisko lidera ds. technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej PwC. Będzie odpowiedzialna za wykorzystania technologii informatycznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Sieńko partnerem w PwC w Europie Środkowo-Wschodniej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

7 gru 2015 11:09Anna Sieńko jest absolwentką wydziału elektrotechniki, automatyki i elektroniki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 25 lat jest związana z branżą technologiczną. W 1999 roku rozpoczęła pracę w IBM jako menedżer ds. outsourcingu strategicznego.

W kolejnych latach awansowała na stanowisko dyrektora Integrated Technology Services IBM GTS na region Europy Środkowo-Wschodniej, a w 2009 r. została pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora generalnego IBM Polska. Od 2011 roku pełniła też funkcję dyrektora generalnego na Litwę, Łotwę i Estonię.

– Wszyscy jesteśmy świadkami i uczestnikami cyfrowej rewolucji, która wpływa na niemal każdy element naszego życia. Od szybkości dostosowania się do nowych reguł panujących na rynku zależy sukces firm – mówi Anna Sieńko, partner w PwC ds. technologii na Europę Środkowo-Wschodnią

– Transformacja cyfrowa to nie tylko budowanie najkorzystniejszych rozwiązań, ale także prowadzenie w przedsiębiorstwach skutecznego procesu ich wdrożenia. W nowej roli moim celem jest wzmocnienie kompetencji PwC w doradztwie biznesowym z obszaru nowych technologii i uczynienie z firmy lidera w tym zakresie usług – dodaje.

Według danych z ostatniego raportu PwC „Digital IQ” firmy, które posiadają przemyślaną strategię biznesową uwzględniającą maksymalizację korzyści z inwestycji w cyfryzację mają dwukrotnie większą szansę na szybki wzrost przychodów w porównaniu ze spółkami, które takich strategii nie mają lub ich nie realizują.

Transformacja cyfrowa to dla wielu firm ogromne wyzwanie. Jednym z najważniejszych jest efektywne wykorzystanie danych do budowania biznesowej korzyści - udaje się to tylko 52 proc. firm w Polsce.

W spółkach PwC w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pracuje prawie 9 tysięcy konsultantów w 29 krajach – od Mongolii, przez Rosję i kraje byłego ZSRR, po Węgry i Słowenię. Pracownicy PwC w regionie obsługują ponad 16 tysięcy klientów. Prezesem PwC na Europę Środkowo-Wschodnią jest Olga Grygier-Siddons.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.