Anna Pilarczyk-Sprycha nowym dyrektorem szpitala powiatowego w Zawierciu

Prawnik i menedżer pokieruje Szpitalem Powiatowym w Zawierciu. Anna Pilarczyk-Sprycha, została nowym dyrektorem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Pilarczyk-Sprycha nowym dyrektorem szpitala powiatowego w Zawierciu

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/Dziennik Zachodni

www.rynekzdrowia.pl

7 mar 2016 22:17


Anna Pilarczyk-Sprycha w konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu pokonała trzech kandydatów: Sławomira Janasa, Marka Walewskiego oraz Grzegorza Wieczorka.

Jak przypomina "Dziennik Zachodni", w ostatnich wyborach samorządowych Pilarczyk-Sprycha kandydowała na stanowisko burmistrza Ogrodzieńca. Przegrała z Andrzejem Mikulskim.

Nowa dyrektor zdaje sobie sprawę z zadłużenia placówki, zapowiada poszukiwanie oszczędności. Jednak to zadanie na kilka lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zyczliwa 2016-03-19 11:26:45

bedzie dobrym dyrektorem da rade

papcia 2016-03-10 20:57:48

Taki z niej menedżer jaki prawnik (polecam definicję pojęcia prawnik np. w słowniku języka polskiego) ? Osoba kompletnie bez doświadczenia w jakiejkolwiek pracy związanej w zakładzie opieki zdrowotnej, ja bym jej nie zatrudniła nawet w rejestracji przychodni, gdyż tu trzeba już coś umieć. Dotychczasowe doświadczenie kierowania ludźmi zdobyła jak sama mówi w gminnej spółce turystycznej, która liczy 5 osób, nagle zamieniła miejsce pracy na kierowaniem zespołem 400 osobowym, ale cóż ważne, że kobieta z pasją, której zapewni się wsparcie fachowców i po czasie może coś się nauczy. Ważne, że ktoś inny (pewna pani ze starostwa) dzięki temu będzie mogła spokojnie spać, jak koleżanka będzie w dzień i w nocy pracować w szpitalu. Wielka szkoda, strata czasu, strata pieniędzy, straty w ludziach i strata dla pacjentów powiatu zawierciańskiego. ale co tam, przecież to eksperyment za budżetowe pieniądze i nawet piękna elewacja tego bubla nie zakryje.