dlahandlu.pl

Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem Ikea

0 0
Anna Pawlak-Kuliga nowym prezesem Ikea
Anna Pawlak-Kuliga (fot.DlaHandlu)

Od 1 września br. nastąpi zmiana na stanowisku prezesa sieci sklepów Ikea w Polsce. Polka - Anna Pawlak-Kuliga zastąpi Evelyn Higler, która od września obejmie stanowisko w globalnych strukturach firmy.

Anna Pawlak-Kuliga pracę dla Ikea zaczęła osiem lat temu w jednym ze sklepów w Londynie, gdzie objęła stanowisko nawigatora biznesu. W kolejnych latach awansowała w ramach struktur wewnętrznych Ikea w Wielkiej Brytanii.

Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu Ikea Retail, a rok później – także wiceprezes. Przez cały czas ściśle współpracowała z Evelyn Higler. Zasiadała też w zarządzie spółki Ikea Property oraz radzie nadzorczej Ikea Distribution na Europę Południowo - Wschodnią.

Prezes podkreśla, że planuje kontynuować strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 r., z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 miliardów. - W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet – dodała Anna Pawlak-Kuliga.

Anna Pawlak-Kuliga jest pierwszą Polką w historii firmy, która objęła stanowisko prezes Ikea Retail. Ma 39 lat, karierę zawodową łączy z rolą żony i matki rocznego synka. Wolne chwile spędza z rodziną, podróżując oraz poznając nowe kultury. Lubi aktywnie spędzać czas
w górach i nad morzem. Uprawia kitesurfing, dużo czyta. Interesuje się tematyką rozwoju osobistego oraz psychologii.

19 proc. globalnej produkcji Ikea pochodzi z Polski. Grupa Ikea ma 328 sklepów w 28 krajach na świecie, w tym 9 sklepów w Polsce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.