Anna Kędziora-Szwagrzak prezesem Veolia Energia Łódź

Anna Kędziora-Szwagrzak została nowym prezesem Veolia Energia Łódź. Zastąpiła na tym stanowisku Jerzego Kaka, który odszedł ze spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anna Kędziora-Szwagrzak prezesem Veolia Energia Łódź

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

4 sty 2018 11:59


Anna Kędziora-Szwagrzak jest Łodzianką, ukończyła studia ekonomiczno-socjologiczne ze specjalnością finansową na Uniwersytecie Łódzkim. Od 1999 r. jest związana z łódzką energetyką.

Pracę zaczynała w łódzkich elektrociepłowniach, przechodząc przez kolejne szczeble w strukturze zawodowej i organizacyjnej Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi, a obecnie Veolii Energii Łódź.

Od 2011 roku pełniła funkcję członka zarządu, dyrektora ds. finansowych, a od 2016 roku była wiceprezesem zarządu łódzkiej Veolii, odpowiadając za cały obszar finansów Veolii Energii Łódź.

- Kierowanie Veolią Energią Łódź to dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Zaszczyt, gdyż będę zarządzać jedną z najważniejszych firm dla naszego miasta, odpowiedzialną za zaopatrzenie Łodzi w ciepło systemowe. Jest to również ogromne wyzwanie ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie, w jakim działa nasza spółka zarówno w skali lokalnego rynku ciepła, jak i branży energetycznej - komentuje Anna Kędziora-Szwagrzak.

Jerzy Kak był prezesem zarządu Veolia Energia Łódź od 1 marca 2016 r. W tym czasie w łódzkiej spółce zrealizowano szereg projektów reorganizacyjnych, skutkujących m.in. wdrożeniem nowej struktury organizacyjnej w celu usprawnienia procesu zarządzania, podpisaniem ze stroną społeczną nowego Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz wdrożeniem nowego systemu wynagradzania w firmie. O nowym układzie pracy czytaj więcej:
Veolia Energia Łódź podpisała nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz zarządzanie drugą co do wielkości, siecią ciepłowniczą w Polsce.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wiadomo kto 2018-01-12 23:33:34

1. Spółka ma niekonstytucyjnie działającą radę pracowników - opinia prawników spółki 2. Spółka nie płaci pracownikom zmianowym za przekazywanie zmian, co więcej nie prowadzi takiej ewidencji godzin nadliczbowych z tego tytułu 3. Spółka zwolniła dyscyplinarnie przewodniczącego ZZ Nowa Inicjatywa, członka RN, członka rady pracowników w jednej osobie - zwolniła wadliwie, łamiąc prawo. Nastąpiło to wkrótce po radzie nadzorczej na której Pan KS zadał kilka pytań które mogą wskazywać na nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym za 2015r. Np. 100 menedżerów miało wewnętrzne szkolenia przez 32 dni, które kosztowały ok. 42 zł za godzinę !!! Sprawa jest w prokuraturze. 4. Kto zasiada obecnie w radzie nadzorczej? W KRSie jest m.in zwolniony Pan KS, ale Pan KS już nie zasiada w radzie. Spółka ma niby nową radę nadzorczą, której nie chciał wpisać KRS do rejestru. Kto zatem zatwierdził sprawozdanie finansowe spółki za 2016 rok? Wadliwie wybrana rada nadzorcza? 5. Gdy spółka zarabiała przed rokiem 2005 ok. 20 mln. zł, to stać ją było na socjal czyli ZUZP. Teraz spółka zarabia kilka razy więcej w rękach Francuzów, ale nie stać jej na ten ZUZP. Spółka wypowiedziała go i podpisała ze związkami nowy ZUZP. Brawo związki. 6 Spółka posiada Kodeks Etyki, którego nie przestrzega. Komisja Etyki w Paryżu nie odpowiedziała na liczne skargi. 6. A kasa płynie do Francji 7 Panie GB nadchodzę