Andrzej Warzecha prezesem koksowni Victoria

Andrzej Warzecha został prezesem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, wchodzących w skład grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Na stanowisku prezesa zastąpił Fryderyka Krukowskiego, który był prezesem Victorii od 2006 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Warzecha prezesem koksowni Victoria

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

18 lut 2014 8:20


Przed objęciem funkcji prezesa w wałbrzyskiej koksowni, Andrzej Warzecha był wiceprezesem spółki Polski Koks, zajmującej się m.in. sprzedażą węgla i koksu. Polski Koks również wchodzi w skład grupy JSW.

Wśród planów nowego prezesa Victorii jest m.in. budowa nowej baterii koksowniczej i nowego bloku energetycznego.

W styczniu br. Zakłady Victoria ogłosiły przetarg na projekt i budowę bloku energetycznego na gaz koksowniczy o mocy ok. 15 MW. Oferty w przetargu można składać do 20 marca br.

Victoria planuje także budowę baterii koksowniczej nr 6. Do tej inwestycji JSW zobowiązała się w momencie prywatyzacji wałbrzyskich zakładów w 2011 r. Wartość tego przedsięwzięcia szacuje się na ok. 140 mln zł.

W skład zarządu WZK Victoria wchodzą ponadto Stanisław Stępak - członek zarządu ds. produkcji oraz Ryszard Rędziński - członek zarządu ds. finansowo-handlowych.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria są producentem koksu odlewniczego oraz dominującym w kraju producentem koksu odlewniczego KĘSY IS o granulacji +100.

Od 19 grudnia 2011r. Zakłady stanowią część Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Udział WZK Victoria w produkcji koksu w Polsce wynosi 5 proc. oraz stanowi 4 proc. krajowego eksportu koksu ogółem. Rocznie produkuje ponad 500 tys. ton koksu, z czego ponad 400 tys. ton koksu odlewniczego specjalnego.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.