wnp.pl

Andrzej Warzecha prezesem koksowni Victoria

0 0
Andrzej Warzecha prezesem koksowni Victoria

Andrzej Warzecha został prezesem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, wchodzących w skład grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Na stanowisku prezesa zastąpił Fryderyka Krukowskiego, który był prezesem Victorii od 2006 r.

Przed objęciem funkcji prezesa w wałbrzyskiej koksowni, Andrzej Warzecha był wiceprezesem spółki Polski Koks, zajmującej się m.in. sprzedażą węgla i koksu. Polski Koks również wchodzi w skład grupy JSW.

Wśród planów nowego prezesa Victorii jest m.in. budowa nowej baterii koksowniczej i nowego bloku energetycznego.

W styczniu br. Zakłady Victoria ogłosiły przetarg na projekt i budowę bloku energetycznego na gaz koksowniczy o mocy ok. 15 MW. Oferty w przetargu można składać do 20 marca br.

Victoria planuje także budowę baterii koksowniczej nr 6. Do tej inwestycji JSW zobowiązała się w momencie prywatyzacji wałbrzyskich zakładów w 2011 r. Wartość tego przedsięwzięcia szacuje się na ok. 140 mln zł.

W skład zarządu WZK Victoria wchodzą ponadto Stanisław Stępak - członek zarządu ds. produkcji oraz Ryszard Rędziński - członek zarządu ds. finansowo-handlowych.

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria są producentem koksu odlewniczego oraz dominującym w kraju producentem koksu odlewniczego KĘSY IS o granulacji +100.

Od 19 grudnia 2011r. Zakłady stanowią część Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Udział WZK Victoria w produkcji koksu w Polsce wynosi 5 proc. oraz stanowi 4 proc. krajowego eksportu koksu ogółem. Rocznie produkuje ponad 500 tys. ton koksu, z czego ponad 400 tys. ton koksu odlewniczego specjalnego.
 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.