Andrzej Skubiszewski prezesem JTI Polska

0 0
Andrzej Skubiszewski prezesem JTI Polska
JTI Polska zatrudnia ponad 1000 pracowników. (Fot.: JTI)

Andrzej Skubiszewski zastąpił Neila Couplanda na stanowisku prezesa JTI Polska, firmy tytoniowej należącej do Grupy Japan Tobacco International.

Andrzej Skubiszewski sprawował już funkcję prezesa spółki w latach 2007-2012. W tamtym okresie udział firmy w polskim rynku papierosów wzrósł z 5 proc. do ponad 13 proc.Następnie zarządzał on działem marketingu i sprzedaży JTI na terenie Federacji Rosyjskiej.

– Jestem szczęśliwy, że po trzech i pół roku mojej pracy w Rosji mogę powrócić na stanowisko prezesa JTI Polska. Jestem przekonany, że doświadczenie zdobyte przez mnie na jednym z największych rynków tytoniowych na świecie, będzie służyło dalszemu rozwojowi firmy – powiedział Andrzej Skubiszewski.

Neil Coupland obejmie obecnie w ramach JTI odpowiedzialność za grupę rynków Ameryki Środkowej, Republikę Dominikany oraz Karaiby.

JTI Polska ma ponad 16 proc. udziałów w polskim rynku papierosów. Firma zatrudnia ponad 1000 pracowników, a 75 proc. wyrobów produkowanych w nowoczesnej fabryce w Starym Gostkowie (woj. łódzkie) trafia na ponad 60 rynków na świecie. W latach 2010-2016 JTI Polska została nagrodzona certyfikatem Top Employers przyznawanym najlepszym polskim pracodawcom, a w 2015 roku firmę wyróżniono Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.