wnp.pl

Andrzej Pilot nowym prezesem WFOŚiGW w Katowicach

0 0
Andrzej Pilot nowym prezesem WFOŚiGW w Katowicach
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Zarząd Województwa Śląskiego powołał 18 grudnia br. Andrzeja Pilota na stanowisko prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zarząd Województwa Śląskiego odwołał ze stanowiska dotychczasową prezes WFOŚiGW w Katowicach Gabrielę Lenartowicz.

Andrzej Pilot urodził się 16 października 1960 r. w Tarnowskich Górach. Ukończył studia na kierunku polityka społeczna w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w zakresie inwestycji kapitałowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

W latach 2008 - 2010 był zastępcą porezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, gdzie odpowiadał za ochronę atmosfery, odnawialne źródła energii, gospodarkę odpadami, ochronę ziemi, gospodarkę wodną i ochronę wód.

W 2010 r. był koordynatorem likwidacji szkód w środowisku wyrządzonych przez powódź w województwie śląskim. W latach 2007 - 2008 członek Rady Nadzorczej Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, 2008 - 2010 członek Rady Nadzorczej Beskid Ekosystem oraz PEC Ciepłogaz, a od grudnia 2010 r. do lutego 2013 r. wicestarosta powiatu tarnogórskiego odpowiedzialny m.in. za gospodarkę nieruchomościami Skarbu Państwa, rolnictwo i ochronę środowiska.

Od marca 2013 do listopada 2014 pełnił funkcję pierwszego wicewojewody śląskiego, gdzie odpowiadał za pracę wydziałów: Finansów i Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Polityki Społecznej oraz Certyfikacji i Rozwoju. Sprawował również nadzór nad Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Katowicach.
Andrzej Pilot wraz z żoną i synem mieszka w Tarnowskich Górach. Interesuje się etnografią, myślistwem oraz sportem. W wolnych chwilach jeździ na nartach, gra w tenisa i podróżuje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.