Andrzej Parafianowicz zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa PGNiG

Andrzej Parafianowicz zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa zarządu PGNiG - podała spółka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Parafianowicz zrezygnował ze stanowiska wiceprezesa PGNiG

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 sie 2014 16:50


Na stanowisku wiceprezesa zarządu Andrzej Parafianowicz pracował od 31 grudnia 2013 roku. Odpowiadał za sprawy korporacyjne.

W czerwcu tygodnik "Wprost" opublikował stenogram nagrania rozmowy, w której udział brali: były minister transportu Sławomir Nowak, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz oraz były szef GROM-u Dariusz Zawadka. 

W opublikowanym zapisie Parafianowicz mówi Nowakowi, że w kwestii oddania do użytku terminalu LNG w Świnoujściu "mówią o jesieni 2015, a na mieście mówią coś o 2017". Parafianowicz mówi też, że umowy na budowę terminalu są skonstruowane w sposób niekorzystny, co pozwala włoskiej firmie stojącej na czele konsorcjum budującego terminal bezkarnie się opóźniać. 

Czytaj też: Tusk: nie wyobrażam sobie, by Parafianowicz kierował PGNiG

18 czerwca 2014 roku rada nadzorcza PGNiG SA zawiesiła go w czynnościach wiceprezesa. W oficjalnym komunikacie spółka informowała wówczas, że stało się to w związku "z koniecznością wyjaśnienia kwestii związanych z jego opublikowanymi wypowiedziami dotyczącymi spółki".

Czytaj też: Czy będzie strajk w PGNiG?

Na warszawskiej giełdzie PGNiG jest od 2005 r. Spółka zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.