Andrzej Krzemiński przewodniczącym Związku Polskiego Leasingu

Andrzej Krzemiński – prezes Raiffeisen Leasing po czteroletniej przerwie, po raz drugi został wybrany na stanowisko przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Krzemiński przewodniczącym Związku Polskiego Leasingu

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

29 cze 2016 9:50


Poprzednio, organizacją kierował Wojciech Rybak, który awansował w strukturach Banku Millennium.

Nowy przewodniczący, Andrzej Krzemiński ze Związkiem Polskiego Leasingu, związany jest od dziewięciu lat. W latach 2007-2012 należał do Komitetu Wykonawczego ZPL, gdzie przez ostatnie cztery ostatnie lata stał na czele organizacji. W 2014 r. ponownie dołączył do władz ZPL, początkowo sprawując funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, a 23 czerwca br. po raz drugi stanął na czele ZPL, organizacji reprezentującej interesy polskiej branży leasingowej.

Jest autorem koncepcji zespołów i grup roboczych, które od 2007 roku funkcjonują w ZPL do dziś. W jej ramach eksperci branży leasingowej pracują społecznie na rzecz rozwiązań istotnych dla funkcjonowania polskich leasingodawców i ich klientów.

- Powrót na to zaszczytne stanowisko to dla mnie poważne wyzwanie: nie wystarczy bowiem dobrze wypełniać powierzoną funkcję. Czuję na sobie obowiązek zwiększenia mocy sprawczej naszej Organizacji. Firmy Członkowskie wspierają swoją działalnością blisko 30 proc. wszystkich aktywnych przedsiębiorstw w Polsce, zarządzamy ogromnym majątkiem budującym PKB naszego kraju. Branża leasingowa jest źródłem innowacji, nasz rynek jest wysoce konkurencyjny, ale jednocześnie potrafimy działać wspólnie na rzecz poprawy warunków działania Klientów. Będę dokładał wiele wysiłku by rosła przydatność Związku tak dla Klientów jak i dla Firm Członkowskich - powiedział Andrzej Krzemiński, nowo wybrany przewodniczący KW ZPL.

Wojciech Rybak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, poprzedzoną rezygnacją z funkcji prezesa Millennium Leasing, w związku ze zmianą zakresu zadań w grupie Banku Millennium i powołaniem w skład Zarządu Banku z odpowiedzialnością za rynek klientów detalicznych.

- Branża leasingowa rozwija się dynamicznie, ma do odegrania niezwykle istotną rolę we wzroście inwestycji polskich przedsiębiorców, zapewniając stabilne, innowacyjne i konkurencyjne warunki finansowania rozwoju. Związek w obecnej formule, zrzeszający nie tylko najsilniejszych graczy na rynku, jest wyraźnym, spójnym głosem, słyszanym w Warszawie i Brukseli. Życzę dalszego rozwoju branży leasingowej, dla mnie zawsze tożsamego z rozwojem polskiej gospodarki - poinformował Wojciech Rybak.

Obok Andrzeja Krzemińskiego, swoją pracę w Komitecie Wykonawczym ZPL będą̨ kontynuować Jerzy Kobyliński (były prezes spółek z Grupy Masterlease), Radosław Kuczyński (prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego), Leszek Pomorski (członek zarządu PZWLP, prezes i dyrektor Generalny Alphabet Polska Fleet Management) oraz kandydujący na kolejną kadencję do Zarządu Leaseurope, Mieczysław Woźniak (prezes mLeasing).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.