Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak pozostają w zarządzie Uniqa

0 0
Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak pozostają w zarządzie Uniqa
Wiceprezes Uniqa Adam Łoziak (po lewej) i prezes Andrzej Jarczyk (po prawej). (Fot.: Uniqa)

Rada nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji prezesa Andrzeja Jarczyka i wiceprezesa Adama Łoziaka.

Andrzej Jarczyk stanowisko prezesa zarządu spółek Uniqa objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem spółek grupy Generali w Polsce, a w latach 1996-2007 związany był z grupą PZU. Jest absolwentem wydziału zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również zarządzanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie w Bochum. W Uniqa odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

Adam Łoziak ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami Uniqa związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem spółek Uniqa ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Z końcem marca rada nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z firmą od dziesięciu lat.

Decyzja rady nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii grupy: Uniqa 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie. W 2015 r. spółki Uniqa w Polsce wypracowały rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.

Aktualny skład zarządu spółek Uniqa w Polsce wygląda następująco: prezes Andrzej Jarczyk, wiceprezes Małgorzata Michalak-Bartkowiak, wiceprezes Adam Łoziak, wiceprezes Jarosław Matusiewicz.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.