Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak pozostają w zarządzie Uniqa

Rada nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji prezesa Andrzeja Jarczyka i wiceprezesa Adama Łoziaka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak pozostają w zarządzie Uniqa

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

19 kwi 2016 10:10


Andrzej Jarczyk stanowisko prezesa zarządu spółek Uniqa objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem spółek grupy Generali w Polsce, a w latach 1996-2007 związany był z grupą PZU. Jest absolwentem wydziału zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również zarządzanie przedsiębiorstwem na Uniwersytecie w Bochum. W Uniqa odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

Adam Łoziak ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami Uniqa związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem spółek Uniqa ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Z końcem marca rada nadzorcza spółek Uniqa w Polsce zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z firmą od dziesięciu lat.

Decyzja rady nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii grupy: Uniqa 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie. W 2015 r. spółki Uniqa w Polsce wypracowały rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.

Aktualny skład zarządu spółek Uniqa w Polsce wygląda następująco: prezes Andrzej Jarczyk, wiceprezes Małgorzata Michalak-Bartkowiak, wiceprezes Adam Łoziak, wiceprezes Jarosław Matusiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.