Andrzej Hojna prezesem Mostostalu Siedlce

Andrzej Hojna - przewodniczący NSZZ Solidarność w Polimeksie-Mostostalu - został prezesem Mostostalu Siedlce, jednej z wiodących spółek w grupie Polimeksu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Hojna prezesem Mostostalu Siedlce

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

1 cze 2016 17:35


Hojna jest absolwentem zarządzania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jak podał Polimex, nowy prezes od wielu lat jest związany z zakładem w Siedlcach - pracę rozpoczął w 1986 r.

- Od 2002 r. jest przewodniczącym NSZZ Solidarność w Polimex-Mostostal. Był również kierownikiem Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach oraz Białej Podlaskiej. Za swoją działalność społeczną w CIS Andrzej Hojna został wyróżniony przez Caritas - podkreślił Polimex.

Zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach został wydzielony ze struktur Polimeksu-Mostostalu i od 12 lutego 2016 r. działa jako odrębna spółka - Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa, która została przeniesiona z Polimeksu-Mostostalu do Mostostalu Siedlce, stanowiły m.in.: maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz załoga - 1580 pracowników.

Szacunkowa wartość przeniesionej części przedsiębiorstwa wynosiła 165 mln zł. Wraz z aktywami nowa spółka przejęła dług Polimeksu z tytułu istniejących kredytów udzielonych PKO BP (w kwocie 100 mln zł) oraz Pekao (50 mln zł) zabezpieczonych na aktywach wchodzących w skład zakładu w Siedlcach.

Jednocześnie Mostostal Siedlce uzyskał od PKO BP i Pekao kredyt terminowy, przeznaczony na refinansowanie istniejących kredytów.

Pierwszym prezesem Mostostalu Siedlce był Krzysztof Walarowski, wcześniej dyrektor segmentu produkcja w Polimeksie; od lat związany z branżą stalową.

Zakład w Siedlcach jest jednym z największych w Polsce i specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

max 2016-08-10 23:02:24

Gratulacje kolego.Mam nadzieje ze zrobisz porzadek na z2 z mistrzowka bo lenistwo od lat ogolnie Jarmul i Jedrzejczyk pamietaj duzo razem wypilismy w starych czasach wez sie za nich bo ludzie chca pisac papier do wawy zeby porzadek zapanowal

przyjaciel 2016-06-06 10:18:47

Andrzeju gratuluję i współczuję- oczywiście trzymam kciuki za powodzenie ale uważaj na swoje otoczenie "przyjaciół" - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie a "przyjacieli" -teraz będziesz miał wielu

zibi81 2016-06-03 23:08:08

A to kolejna "dobra zmiana". Przypomina to scenariusz Stalchemaku. - związkowiec na prezesa. Początek końca.