wnp.pl

Andrzej Hojna prezesem Mostostalu Siedlce

0 0
Andrzej Hojna prezesem Mostostalu Siedlce
Zakład w Siedlcach jest jednym z największych w Polsce (Fot. mat. pras. Polimex-Mostostal)

Andrzej Hojna - przewodniczący NSZZ Solidarność w Polimeksie-Mostostalu - został prezesem Mostostalu Siedlce, jednej z wiodących spółek w grupie Polimeksu.

Hojna jest absolwentem zarządzania na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jak podał Polimex, nowy prezes od wielu lat jest związany z zakładem w Siedlcach - pracę rozpoczął w 1986 r.

- Od 2002 r. jest przewodniczącym NSZZ Solidarność w Polimex-Mostostal. Był również kierownikiem Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach oraz Białej Podlaskiej. Za swoją działalność społeczną w CIS Andrzej Hojna został wyróżniony przez Caritas - podkreślił Polimex.

Zakład konstrukcji stalowych w Siedlcach został wydzielony ze struktur Polimeksu-Mostostalu i od 12 lutego 2016 r. działa jako odrębna spółka - Mostostal Siedlce sp. z o.o. sp. k.

Zorganizowaną część przedsiębiorstwa, która została przeniesiona z Polimeksu-Mostostalu do Mostostalu Siedlce, stanowiły m.in.: maszyny i urządzenia, zapasy, należności, środki pieniężne, zobowiązania handlowe oraz załoga - 1580 pracowników.

Szacunkowa wartość przeniesionej części przedsiębiorstwa wynosiła 165 mln zł. Wraz z aktywami nowa spółka przejęła dług Polimeksu z tytułu istniejących kredytów udzielonych PKO BP (w kwocie 100 mln zł) oraz Pekao (50 mln zł) zabezpieczonych na aktywach wchodzących w skład zakładu w Siedlcach.

Jednocześnie Mostostal Siedlce uzyskał od PKO BP i Pekao kredyt terminowy, przeznaczony na refinansowanie istniejących kredytów.

Pierwszym prezesem Mostostalu Siedlce był Krzysztof Walarowski, wcześniej dyrektor segmentu produkcja w Polimeksie; od lat związany z branżą stalową.

Zakład w Siedlcach jest jednym z największych w Polsce i specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zabezpieczeniach antykorozyjnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (5)

 • Gratulacje kolego.Mam nadzieje ze zrobisz porzadek na z2 z mistrzowka bo lenistwo od lat ogolnie Jarmul i Jedrzejczyk pamietaj duzo razem wypilismy w starych czasach wez sie za nich bo ludzie chca pisac papier do wawy zeby porzadek zapanowal
 • Andrzeju gratuluję i współczuję- oczywiście trzymam kciuki za powodzenie ale uważaj na swoje otoczenie "przyjaciół" - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie a "przyjacieli" -teraz będziesz miał wielu
 • A to kolejna "dobra zmiana". Przypomina to scenariusz Stalchemaku. - związkowiec na prezesa. Początek końca.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.