Anders Opedal został dyrektorem operacyjnym w Statoil

Anders Opedal, dotychczasowy wiceprezes firmy ds. technologii i wierceń, został powołany na nowe stanowisko dyrektora operacyjnego (chief operating oficer) we władzach norweskiej firmy Statoil.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Anders Opedal został dyrektorem operacyjnym w Statoil

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

26 mar 2015 9:40


Jak tłumaczy dyrektor zarządzający Statoila Eldar Saetre, firma musi być przygotowana na trudne czasy.

- Niepewność i zmienność pozostaną głównymi czynnikami opisującymi środowisko, w którym funkcjonujemy - przekonuje szef norweskiego producenta ropy i gazu. - W celu przeciwstawienia się tym trudnym warunkom zewnętrznym, podjąłem decyzję o utworzeniu nowego stanowiska we władzach firmy, które ma łączyć na poziomie korporacyjnym wysiłki zmierzające do wzmocnienia bezpieczeństwa i efektywności działalności firmy.

Anders Opedal obejmie swoją nową funkcję z 1 kwietnia 2015 roku. Wcześniej był on odpowiedzialny za programy oszczędnościowe spółki oraz poprawę efektywności operacyjnej poszczególnych segmentów biznesowych firmy.

Eldar Saetre zapewnił, że niezmienne pozostaje nastawienie Statoila na bezpieczeństwo i efektywność prowadzonych operacji.
Anders Opedal pracuje w firmie Statoil od 1997 roku, a na stanowisku wiceprezesa ds. technologii i wierceń od roku 2010.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.