Alvydas Šustikas na czele Maxima Group

Od 21 maja na czele Vilniaus Prekyba, spółki kontrolowanej przez Maxima Group, zarządzającej sieciami sklepów w krajach bałtyckich, Polsce i Bułgarii stanie Alvydas Sustikas. Zastąpi on Neringę Janavičiūtė, która opuszcza firmę - podał serwis delfi.lt.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alvydas Šustikas na czele Maxima Group

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

17 maj 2016 16:30


Według słów prezes Raimondy Kizienė nowy menedżer ma przed sobą wiele wyzwań, w tym zwiększenie konkurencyjności poszczególnych sieci, wzmocnienie pozycji na rynkach zagranicznych i kontynuacja wprowadzania nowoczesnego modelu zarządzania przedsiębiorstwem we wszystkich spółkach grupy Maxima.

Alvydas Šustikas w ciągu ostatnich czterech lat pracował dla austriackiego funduszu inwestycyjnego Emsa Capital, zarządzającego Azeri Retail, spółką, która jest właścicielem sieci detalicznej Fresco w Azerbejdżanie. Przedtem pracował przez osiem lat na różnych stanowiskach kierowniczych w sieci handlowej Rimi Litwa.

Alvydas Šustikas jest absolwentem zarządzania przedsiębiorstwem na Politechnice Giedymina w Wilnie i Akademii Detalicznej Ahold w Holandii.

Maxima Group w Polsce jest właścicielem sieci Aldik Nova i Sano przez Milagre Investments Limited. Na czele zarządu Aldik Nova stoi Mindaugas Pilkauskas, zaś spółki Sano Robetras Liudvinavicius.

W radzie nadzorczej Sano zasiada Kasparas Zajankauskas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.