Alibaba ma nowego szefa. Został nim Daniel Zhang

Daniel Zhang, dotychczasowy szef ds. operacyjnych zastąpi na stanowisku prezesa dotychczasowego szefa firmy e-commerce, Jonathana Lu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alibaba ma nowego szefa. Został nim Daniel Zhang

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

7 maj 2015 15:56


Zmiana kadrowa w Aliabie ma zostać sformalizowana w najbliższą niedzielę, tj. 10 maja. Nowy szef Alibaby jest związany z firmą od ośmiu lat. W 2007 r. dołączył do firmy obejmując stanowisko dyrektora finansowego firmy Taobao Marketplace.

W 2008 r. został mianowany dyrektorem operacyjnym Taobao Marketplace i dyrektorem generalnym Taobao Mall. Pod jego przewodnictwem Mall Taobao szybko stało się jedną z najważniejszych firm Alibaby i zaczęło być wysoko cenione przez konsumentów nie tylko w Chinach, ale i na świecie.

Stanowisko dyrektora operacyjnego Alibaby objął w 2013 r. Teraz stanie na czele firmy. - Jestem podekscytowany nowym wyzwaniem. To ogromna odpowiedzialność. Jestem wdzięczny każdemu członkowi zespołu za ich zaangażowanie i poświęcenie - mówi Daniel Zhang.

Tymczasem Jonathan Lu w najbliższych miesiącach będzie wspierał swojego zastępcę w nowej roli i pozostanie w zarządzie na stanowisku wiceprezesa. - Jestem dumny z zespołu Alibaby. Przez wiele lat obserwowałem jak ważna dla sukcesy naszej działalności jest kultura organizacyjna i talenty pracowników. Cieszę się, że będę teraz pomagał rozwijać się nowej generacji liderów w naszej firmie - komentuje Jonathan Lu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.