Aleksander Mesjasz prezesem Elektrociepłowni Stalowa Wola

• Aleksander Mesjasz objął stanowisko prezesa zarządu Elektrociepłownia Stalowa Wola.
• Zastąpił on odwołanego Jana Czerepoka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aleksander Mesjasz prezesem Elektrociepłowni Stalowa Wola

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

12 maj 2016 14:05


Elektrociepłownia Stalowa Wola jest spółką celową, w której Tauron Wytwarzanie oraz PGNiG Termika mają po 50 proc. udziałów.

Tauron Wytwarzanie jest podmiotem posiadającym uprawnienia osobiste do powoływania i odwoływania prezesa zarządu Elektrociepłowni Stalowa Wola.

Aleksander Mesjasz jest absolwentem Wydziału Ochrony Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz doktorantem na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii tej uczelni. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zrównoważonych systemów energetycznych na Politechnice Częstochowskiej.

Od początku pracy zawodowej związany z energetyką. Karierę rozpoczął w spółce Energotechnika - Energorozruch Gliwice, jako pracownik biura budowy, odpowiedzialny za nadzór nad montażem i rozruch. Następnie pracował w Foster Wheeler Energia Polska w dziale serwisowym i projektowym. Od 2009 r. pełnił funkcje kierownicze w Fortum Power and Heat, m.in. odpowiadał za odbiory i przyjęcie do eksploatacji EC Częstochowa oraz utrzymanie ruchu w EC Bytom, EC Częstochowa i EC Zabrze.

W 2015 r. był kierownikiem projektu w Alstom Power (obecnie GE Power). W 2016 r. objął funkcję głównego inżyniera ds. inwestycji w Departamencie Realizacji Inwestycji Tauron Wytwarzanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.