Aleksander Grad zrezygnował z funkcji prezesa ZE PAK

• Aleksander Grad w związku z nowymi planami zawodowymi, 17 czerwca br. złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu i członka zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK).
• Pracami zarządu tymczasowo pokieruje wiceprezes Adam Kłapszta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aleksander Grad zrezygnował z funkcji prezesa ZE PAK

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

18 cze 2016 8:55


W związku z zaistniałą sytuacją rada nadzorcza ZE PAK rozpoczęła procedurę wyboru nowego prezesa zarządu. Do czasu zakończenia tej procedury powierzyła kierowanie pracami zarządu Adamowi Kłapszcie, wiceprezesowi spółki, który od 17 czerwca 2016 jest pełniącym obowiązki prezesa zarządu.

Adam Kłapszta jest wiceprezesem zarządu ZE PAK od 8 kwietnia 2016 r.

Przypomnijmy, że rada nadzorcza ZE PAK powołała Aleksandra Grada na prezesa spółki 11 lutego br. Stanowisko w kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka firmie objął formalnie 18 lutego br.

W skład zarządu ZE PAK wchodzą ponadto: Aneta Lato-Żuchowska, Adrian Kaźmierczak, Tomasz Zadroga oraz Zygmunt Artwik.

Adam Kłapszta jest absolwentem kierunku „Ekonomika i Organizacja Produkcji” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1996 - 1999 pracował w Powszechnej Kasie Oszczędności Bank Polski SA Oddział Regionalny w Lublinie, gdzie zajmował kolejno stanowiska starszego inspektora kredytowego ds. obsługi klientów instytucjonalnych a następnie kierownika Wydziału Bezpośredniej Obsługi Klienta.

Zobacz też: Płaca minimalna, a szara strefa i zwolnienia. Pracodawcy ostrzegają, związkowcy nie widzą zagrożeń

Od grudnia 1999 roku do października 2000 roku pracował jako relationship Mmnager w dziale Corporate Banking Deutsche Bank Polska SA Oddział w Lublinie, a następnie, do sierpnia 2006 roku jako account manager w dziale Global Transaction Banking Deutsche Bank Polska SA Centrala.

Od 2006 roku rozpoczął pracę w Polkomtel Sp. z o.o., gdzie najpierw do 2012 roku zajmował stanowisko kierownika Sekcji Płynności w Departamencie Skarbu, a następnie, od 2012 roku do końca 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Skarbu. Od stycznia 2015 roku do chwili obecnej Adam Kłapszta zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora Skarbu i Polityki Finansowej Grupy Cyfrowy Polsat. Od kwietnia 2012 roku do chwili obecnej pełni również obowiązki członka Rady Dyrektorów Polkomtel Finance AB.

Adam Kłapszta posiada bogate doświadczenie i kompetencje m. in w obszarze pozyskiwania kapitału – organizacji kredytów bilateralnych/syndykowanych/Club Deal oraz emisji obligacji, nadzoru nad przestrzeganiem zapisów umów kredytowych, zarządzania ryzykiem walutowym i ryzykiem stopy procentowej, zarządzania płynnością, budowania relacji biznesowych oraz prowadzenia skomplikowanych negocjacji z polskimi i zagranicznymi bankami.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.