Aleksander Grad w Radzie Nadzorczej Tauron

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy Tauron Polska Energia, jakie odbyło się 7 stycznia br. w skład Rady Nadzorczej spółki powołano Aleksandra Grada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Aleksander Grad w Radzie Nadzorczej Tauron

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

8 sty 2014 9:37


Podczas walnego skład Rady Nadzorczej postanowiono, że Rada Nadzorcza będzie składała się z 9 osób.

Aleksander Grad ma tytuł magistra inżyniera, jest absolwentem Wydziału Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Od 12 lipca 2012 r. jest prezesem spółki PGE EJ 1, wchodzącej w skład grupy kapitałowej PGE, która ma być odpowiedzialna za przygotowanie i budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

Aleksander Grad w latach 2007 - 2011 był Ministrem Skarbu Państwa.

Był posłem na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcje wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Był Rzecznikiem Platformy Obywatelskiej ds. rolnictwa i rozwoju wsi. Mandat poselski złożył w czerwcu 2012 roku.

Od 1999 do 2000 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za budżet, finanse i inwestycje. Równocześnie Konsultant Banku Światowego, przewodniczący Komitetu Sterującego Programu PHARE Inred Tourin III ukierunkowanego na rozwój turystyki.

Twórca Akcjonariatu Obywatelskiego - kompleksowego programu zbliżania ludzi i rynku. Współtwórca Małopolskiego Program Rozwoju Wsi i Rolnictwa.

Swoją ścieżkę zawodową rozpoczynał jako prywatny przedsiębiorca. Po 10 latach prowadzenia działalności zarządzał 200 osobowym zespołem. Sprawował funkcję radnego i zastępcy wójta Gminy Pleśna. W latach 1997 - 1998 roku był Wojewodą tarnowskim. Był przewodniczącym Małopolskiej Rady Regionalnej.

Aleksander Grad jest żonaty, ma czworo dzieci.

W skład Rady Nadzorczej Tauron wchodzą ponadto: Antoni Tajduś (przewodniczący Rady Nadzorczej), Rafał Wardziński (wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej), Leszek Koziorowski (sekretarz Rady Nadzorczej) oraz członkowie: Jacek Kuciński, Marcin Majeranowski, Jacek Szyke, Marek Ściążko i Agnieszka Trzaskalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.