Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako

Po tym jak rada nadzorcza Rafako odwołała ze stanowiska prezesa Pawła Mortasa, który kierował spółką od blisko dwóch lat, nowym prezesem wybrana została Agnieszka Wasilewska-Semail, wcześniej związana z PKO BP, głównym bankiem finansującym działalność raciborskiej firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Wasilewska-Semail prezesem Rafako

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

8 wrz 2014 20:12


Jak podało Rafako, zmiany w zarządzie są zgodne ze strategią spółki, która oprócz "kontynuacji realizowanych obecnie projektów w sektorze energetyki, chce skupić swoje działania na stworzeniu nowoczesnych struktur organizacyjnych i finansowych celem realizacji strategii stabilnego wzrostu".

- Reorganizacja finansowania spółki, pozwalająca na skonsumowanie tego potencjału w kolejnych projektach, będzie jednym z kluczowych wyzwań stojących przed spółką w najbliższym czasie - powiedziała cytowana w komunikacie Agnieszka Wasilewska-Semail, nowa prezes Rafako.

- Na obecnym etapie rozwoju spółka planuje wzmocnić dialog z akcjonariuszami oraz instytucjami finansowymi, który będzie oparty o przewidywalność wyników i działań biznesowych - dodała.

Natomiast Jerzy Wiśniewski, przewodniczący rady nadzorczej Rafako, podkreślił, że Wasilewska-Semail wnosi do spółki z Raciborza swoje długoletnie doświadczenie w krajowym, jak i zagranicznym sektorze bankowym, w tym w szczególności w zakresie bankowości korporacyjnej i strukturyzacji finansowania dla największych projektów w obszarze energetyki.

- Połączenie kapitału ludzkiego i doświadczenia realizacyjnego Rafako ze świeżo nabytymi kompetencjami w obszarze finansów, stworzą nowe podstawy realizacji przyjętej przez spółkę strategii wzrostu - zaznaczył Wiśniewski.

Agnieszka Wasilewska-Semail ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; jest także absolwentką studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i gospodarczego na Wydziale Prawa Katolieke Universiteit Leuven w Belgii, gdzie uzyskała tytuł Master of Laws.

Pracę w sektorze finansowym rozpoczęła w 1996 r. w Belgii w Bank Brussels Lambert (obecnie ING Bank Belgium), jako area manager w departamencie International Banking.

W kolejnych latach zajmowała kierownicze stanowiska w obszarach bankowości korporacyjnej, transakcyjnej, instytucji finansowych oraz operacji w Bank Brussels Lambert, Kredyt Banku, ING Banku Śląskim i Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup). W tym czasie pełniła także funkcję członka rady nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej.

W 2007 r. rozpoczęła pracę w PKO Banku Polskim - najpierw jako dyrektor Pionu Bankowości Transakcyjnej oraz kolejno dyrektor Pionu Sprzedaży Korporacyjnej i dyrektor Pionu Relacji z Klientami Strategicznymi. W latach 2007-2014 pełniła także funkcje członka rad nadzorczych spółek PKO Faktoring, PKO Leasing oraz eService.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.