Agnieszka Trzaskalska w radzie nadzorczej JSW. Adam Rybaniec odwołany

NWZ Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowało o zmianach w radzie nadzorczej i statucie spółki.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Trzaskalska w radzie nadzorczej JSW. Adam Rybaniec odwołany

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (AH)

wnp.pl

1 kwi 2015 13:29


Jak tłumaczyła Agnieszka Małocha, przedstawicielka MSP, zgłoszone przez resort skarbu zmiany w statucie JSW wzmocnią sprawowany nadzór rady nadzorczej nad spółką.

Na wniosek MSP do rady nadzorczej spółki powołana została Agnieszka Trzaskalska, zastępca dyrektora Departamentu Przekształceń Własnościowych i Prywatyzacji w MSP. Odwołany został Adam Rybaniec, dyrektor w ministerstwie gospodarki.

Ministerstwo Skarbu Państwa 6 lutego wystąpiło do zarządu JSW z żądaniem zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w najszybszym możliwym terminie w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej oraz zmian w statucie spółki. Resort tłumaczył, że w związku z przejęciem nadzoru właścicielskiego nad spółkami górniczymi podjął kroki w celu zwiększenia efektywności nadzoru nad JSW.

Agnieszka Trzaskalska jest absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ukończyła studia na kierunku prawo.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

gibon 2015-05-21 21:06:07

trele morele nowy prezes nowi ziomale