Agnieszka Serek wiceprezesem PGE EJ 1

Rada Nadzorcza PGE EJ 1, spółki odpowiedzialnej za przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, powołała Agnieszkę Serek w skład zarządu spółki, na funkcję wiceprezesa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agnieszka Serek wiceprezesem PGE EJ 1

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

11 maj 2015 12:44


- Agnieszka Serek posiada szerokie kompetencje w dziedzinie finansów w branży energetycznej. Specjalizuje się w strukturyzacji dużych projektów inwestycyjnych i pozyskiwaniu środków na ich realizację – przekonuje PGE EJ 1.

Doświadczenie zawodowe w sektorze energetycznym Agnieszka Serek zdobywała pełniąc od 2012 r. do 2015 r. obowiązki prezesa i wiceprezesa ds. finansowych w Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej.

W latach 1996 – 2012 piastowała stanowisko dyrektora ds. finansowych w Tauron Wytwarzanie, gdzie opracowywała m.in. strategie finansowania takich projektów jak budowa bloków energetycznych w Łagiszy, Bielsku-Białej, czy bloku OZE w Jaworznie, a także emisji obligacji spółki. Przez 6 lat pracowała jako specjalista-dealer rynku pieniężnego i walutowego w sektorze bankowym.

Jest absolwentką studiów doktoranckich Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz stypendystką Ministerstwa Skarbu Luxemburga. Posiada tytuł MBA Wyższej Szkoły Bankowej Franklin University w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła ponadto podyplomowe studia w zakresie międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej, a także z dziedziny prawa europejskiego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowe studia z zakresu programów strukturalnych Unii Europejskie na Politechnice Śląskiej.

Obowiązki wiceprezesa PGE EJ 1 Agnieszka Serek przejmie od 11 maja 2015 r.

PGE EJ 1 jest spółką celową, która odpowiada za bezpośrednie przygotowanie i realizację procesu inwestycyjnego budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej o mocy ok. 3000 MWe, w tym m.in. uzyskanie stosownych decyzji lokalizacyjnych i środowiskowych w oparciu o przeprowadzone badania lokalizacyjne i środowiskowe, przeprowadzenie postępowania zintegrowanego, budowę i późniejszą eksploatację elektrowni po wcześniejszym uzyskaniu wszelkich niezbędnych decyzji, zezwoleń i pozwoleń warunkujących bezpieczną budowę i eksploatację pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

70 proc. udziałów w PGE EJ 1 posiada PGE a po 10 proc. mają Enea, KGHM i Tauron.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.