Adam Kłapszta nowym wiceprezesem ZE PAK

Rada nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) 8 kwietnia 2016 r. podjęła uchwałę o powołaniu Adama Kłapszty w skład zarządu spółki i powierzeniu mu funkcji wiceprezesa zarządu. Uchwała weszła w życie z chwilą podjęcia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Kłapszta nowym wiceprezesem ZE PAK

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL (Dariusz Ciepiela)

wnp.pl

9 kwi 2016 17:30


Adam Kłapszta jest absolwentem kierunku „Ekonomika i Organizacja Produkcji” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W latach 1996 - 1999 pracował w Powszechnej Kasie Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział Regionalny w Lublinie, gdzie zajmował kolejno stanowiska starszego inspektora kredytowego ds. obsługi klientów instytucjonalnych a następnie kierownika wydziału bezpośredniej obsługi klienta.

Od grudnia 1999 roku do października 2000 roku pracował jako relationship manager w dziale corporate banking Deutsche Bank Polska oddział w Lublinie, a następnie, do sierpnia 2006 roku jako account manager w dziale global transaction banking Deutsche Bank Polska Centrala.

Od 2006 roku rozpoczął pracę w Polkomtel, gdzie najpierw do 2012 roku zajmował stanowisko kierownika sekcji płynności w Departamencie Skarbu, a następnie, od 2012 roku do końca 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Skarbu.

Od stycznia 2015 roku do chwili obecnej Adam Kłapszta zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora Skarbu i Polityki Finansowej Grupy Cyfrowy Polsat. Od kwietnia 2012 roku do chwili obecnej pełni również obowiązki członka Rady Dyrektorów Polkomtel Finance AB.

ZE PAK zapewnia, że Adam Kłapszta posiada bogate doświadczenie i kompetencje m.in. w obszarze pozyskiwania kapitału – organizacji kredytów bilateralnych/syndykowanych/Club Deal oraz emisji obligacji, nadzoru nad przestrzeganiem zapisów umów kredytowych, zarządzania ryzykiem walutowym i ryzykiem stopy procentowej, zarządzania płynnością, budowania relacji biznesowych oraz prowadzenia skomplikowanych negocjacji z polskimi i zagranicznymi bankami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.