Adam Cich na czele CECED Polska

Adam Cich, dyrektor generalny Electrolux w Europie Środkowo-Wschodniej, został wybrany na stanowisko prezesa CECED Polska. Jako Prezes związku pracodawców zrzeszających producentów AGD w Polsce, prowadzi jego sprawy i reprezentuje go w relacjach z podmiotami zewnętrznymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adam Cich na czele CECED Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 lip 2014 12:46


- Firmy produkujące sprzęt AGD to bardzo silna część polskiej gospodarki. Wraz z poddostawcami sektor zatrudnia kilkadziesiąt tysięcy osób. Polska jest obecnie największym producentem sprzętu AGD w Europie, a ponad 80 proc. produkcji trafia na eksport. Moim zadaniem, jako prezesa CECED Polska, będzie dalsza praca nad zapewnieniem branży AGD należnego jej miejsca w polskiej gospodarce, a także działania mające na celu tworzenie dalszych zdrowych podstaw do rozwoju naszego sektora w Polsce - mówi Adam Cich, nowo wybrany prezes CECED Polska.

Adam Cich rozpoczął karierę w firmie Electrolux Poland w 1996 roku jako dyrektor handlowy. W 2010 r. objął stanowisko dyrektora generalnego Electrolux Poland. Od kwietnia b.r. Adam Cich jako dyrektor generalny Electrolux w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiada za tworzenie i realizowanie strategii sprzedażowej firmy w 23 krajach - w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii i Ukrainie, a także Czechach, Słowacji, Węgrach, Słowenii, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Czarnogórze, Chorwacji, Bośni, Albanii i Grecji oraz WNP, w tym Rosji, Białorusi, Kazachstanie, Uzbekistanie i Turkmenistanie.

Adam Cich jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziałach: handel zagraniczny oraz marketing i zarządzanie. Ukończył też studia MBA na University of Illinois.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.