Zygmunt Frankiewicz: Mamy w Gliwicach namiastkę Doliny Krzemowej

0 0
Zygmunt Frankiewicz: Mamy w Gliwicach namiastkę Doliny Krzemowej
Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Fot. PTWP

– W Gliwicach powstało kilka tysięcy miejsc pracy związanych z nowoczesnymi technologiami – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.

Jak twierdzi Zygmunt Frankiewicz, kompleks Nowe Gliwice, który powstał na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Gliwice jest namiastką Doliny Krzemowej na Śląsku.

– Mamy filozofię rozwoju miasta opartą na nowych technologiach. W tym zakresie korzystamy z osiągnięć Politechniki Śląskiej, która mieści się w naszym mieście – powiedział podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego Zygmunt Frankiewicz.

Poza tym do Nowych Gliwic ciągną inwestorzy związani z nowoczesnymi technologiami. Między innymi z branży IT. – Mamy już kilka tysięcy miejsc pracy w tym obszarze – mówi Frankiewicz.

Wśród firm, które zadomowiły się w gliwickiej Dolinie Krzemowej jest również polska firma z branży IT – Future Processing. Wzorem Google rozpieszcza programistów i informatyków, a między kondygnacjami ma zainstalowaną zjeżdżalnię (podobnie jak w siedzibie Google w Zurychu).

Ok. 600 pracowników może odetchnąć od pracy intelektualnej, wylewając w firmie siódme poty. W siłowni organizowane są zajęcia m.in. fitness, pilatesu czy zumby. Do dyspozycji są także profesjonalni trenerzy.

Jest też strefa spa, w której uruchomiono jacuzzi oraz dwie sauny – suchą i parową. Można skorzystać także z usług fizjoterapeutki, w tym m.in. z masażów. Do dyspozycji są poza tym stoły bilardowe czy piłkarzyki. Na parterze i pierwszym piętrze biurowca urządzono restaurację (z akwariami) i olbrzymim tarasem. W donicach posadzono żywe drzewka oliwkowe.

– Sposób, w jaki zarządzamy Future Processing, nie wynika z tego, że pewnego dnia usiedliśmy i postanowiliśmy stworzyć taką właśnie kulturę organizacyjną. Jakość, atmosferę, team spirit, rozwój, pasję i zaangażowanie, czyli wartości, z jakimi zaczynaliśmy na małą skalę jako firma start-upowa, staraliśmy się zachować mimo rosnącej skali działalności – zaznaczył z kolei Jarosław Czaja, prezes Future Processing.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Jak by Polska miała takiego gospodarza jak Gliwice w osobie Pana Frankiewicza byli bysmy już blisko Europy, a tak rozdajemy pieniądzepasożytom, górnikom, na KRUS i innym uprzywilejowanym podczas gdy 740 tyś. dzieci żyje w nędzy. Za to odpowiadają strachliwe rzady wszystkich kolejnych ekip. Pan Frankiewicz zadarł kiedyś z władzą, ale Gliwice konsekwentnie buduje jako nowoczesne miasto Europejskie. Teraz jako Prezydent Związku Miast Polskich może pomoże innym, też budować nowoczesne miasta.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.