Zygmunt Frankiewicz: Mamy w Gliwicach namiastkę Doliny Krzemowej

– W Gliwicach powstało kilka tysięcy miejsc pracy związanych z nowoczesnymi technologiami – mówi Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zygmunt Frankiewicz: Mamy w Gliwicach namiastkę Doliny Krzemowej

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

29 kwi 2015 6:46


Jak twierdzi Zygmunt Frankiewicz, kompleks Nowe Gliwice, który powstał na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Gliwice jest namiastką Doliny Krzemowej na Śląsku.

– Mamy filozofię rozwoju miasta opartą na nowych technologiach. W tym zakresie korzystamy z osiągnięć Politechniki Śląskiej, która mieści się w naszym mieście – powiedział podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego Zygmunt Frankiewicz.

Poza tym do Nowych Gliwic ciągną inwestorzy związani z nowoczesnymi technologiami. Między innymi z branży IT. – Mamy już kilka tysięcy miejsc pracy w tym obszarze – mówi Frankiewicz.

Wśród firm, które zadomowiły się w gliwickiej Dolinie Krzemowej jest również polska firma z branży IT – Future Processing. Wzorem Google rozpieszcza programistów i informatyków, a między kondygnacjami ma zainstalowaną zjeżdżalnię (podobnie jak w siedzibie Google w Zurychu).

Ok. 600 pracowników może odetchnąć od pracy intelektualnej, wylewając w firmie siódme poty. W siłowni organizowane są zajęcia m.in. fitness, pilatesu czy zumby. Do dyspozycji są także profesjonalni trenerzy.

Jest też strefa spa, w której uruchomiono jacuzzi oraz dwie sauny – suchą i parową. Można skorzystać także z usług fizjoterapeutki, w tym m.in. z masażów. Do dyspozycji są poza tym stoły bilardowe czy piłkarzyki. Na parterze i pierwszym piętrze biurowca urządzono restaurację (z akwariami) i olbrzymim tarasem. W donicach posadzono żywe drzewka oliwkowe.

– Sposób, w jaki zarządzamy Future Processing, nie wynika z tego, że pewnego dnia usiedliśmy i postanowiliśmy stworzyć taką właśnie kulturę organizacyjną. Jakość, atmosferę, team spirit, rozwój, pasję i zaangażowanie, czyli wartości, z jakimi zaczynaliśmy na małą skalę jako firma start-upowa, staraliśmy się zachować mimo rosnącej skali działalności – zaznaczył z kolei Jarosław Czaja, prezes Future Processing.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Kazek 2015-05-04 23:38:32

Jak by Polska miała takiego gospodarza jak Gliwice w osobie Pana Frankiewicza byli bysmy już blisko Europy, a tak rozdajemy pieniądzepasożytom, górnikom, na KRUS i innym uprzywilejowanym podczas gdy 740 tyś. dzieci żyje w nędzy. Za to odpowiadają strachliwe rzady wszystkich kolejnych ekip. Pan Frankiewicz zadarł kiedyś z władzą, ale Gliwice konsekwentnie buduje jako nowoczesne miasto Europejskie. Teraz jako Prezydent Związku Miast Polskich może pomoże innym, też budować nowoczesne miasta.