Zwolnienia w niemieckim tygodniku "Der Spiegel"

Hamburskie wydawnictwo Spiegel-Verlag, właściciel niemieckiego tygodnika informacyjnego "Der Spiegel" ogłosiło program oszczędnościowy, w tym redukcję zatrudnienia o około 150 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zwolnienia w niemieckim tygodniku "Der Spiegel"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

2 gru 2015 7:17


Nakład "Spiegla", traktowanego jako lektura obowiązkowa przez znaczną część niemieckiej elity politycznej, biznesowej i kulturalnej, sięga 870 tys. egzemplarzy. Znaczna część publikowanych w aktualnym wydaniu tygodnika materiałów, a także pełne archiwum wszystkich jego numerów od pierwszego z 1947 roku dostępne są bezpłatnie na internetowym portalu Spiegel Online.

Jak poinformował dyrektor ekonomiczny Spiegel-Verlag Thomas Hass, do końca 2016 roku ma zostać zlikwidowanych około 35 etatów w redakcji wydania drukowanego, 14 w dziale dokumentacji oraz sto w administracji wydawnictwa i w jego dziale ogłoszeń. Łącznie stanowi to około jednej piątej obecnie zatrudnionych.

- Zwolnienia nastąpią nie wcześniej niż 31 maja przyszłego roku - zaznaczył Hass.

Dodał, że w ciągu najbliższych stu dni zacznie się wprowadzać częściową odpłatność materiałów oferowanych przez portal Spiegel Online. Żaden z obecnych 173 redaktorów portalu pracy nie straci.

Konieczność zaoszczędzenia corocznie około 15 mln euro Spiegel-Verlag zadeklarował jeszcze w czerwcu.

- Jeśli chcemy zapewnić ekonomiczną przyszłość naszego przedsiębiorstwa, nie ma żadnej alternatywy dla redukcji zatrudnienia - powiedział Hess.

W 2014 roku wygospodarowało ono około 285 mln euro wpływów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.