Zuckerberg buduje osiedle dla swoich pracowników. W Polsce też takie powstają...

0 0
Zuckerberg buduje osiedle dla swoich pracowników. W Polsce też takie powstają...

"Firmowe miasteczko", podobne do tych, które były budowane na początku XX w. dla pracowników fabryk i ich rodzin, powstanie w Kalifornii. Tyle tylko, że część z 394 budynków kompleksu mieszkaniowego zajmą pracownicy Facebooka.

Jak podaje "The Wall Street Journal", zatrudnieni w Facebooku do pracy będą mogli chodzić piechotą lub dojeżdżać rowerem. Zuckerberg jest parnerem firmy deweloperskiej St. Anton Partners, która zajęła się realizacją projektu wartego 120 milionów dolarów. Projekt nosi nazwę Anton Menlo.

Spośród mieszkań wybrać będzie można 35 apartamentów typu studio, 208 apartamentów z jedną sypialnią, 139 apartamentów z dwoma sypialniami i dla najlepszych pracowników Fejsa - 12 apartamentów liczących 3 sypialnie.

Właścicielem ziemi i deweloperem jest firma St. Anton Partners, ale Zuckerberg z własnej kieszeni wykłada na budowę 15 jednostek z całego kompleksu.

Co pracownicy Facebooka będą mieli do dyspozycji na swoim osiedlu? M.in. usługi concierge, basen, zajęcia z jogi, spa, iCafe czy warsztat rowerowy.

Taka praktyka znana jest również w Polsce. Na przykład w 2010 r. w Legnicy powstało osiedle mieszkaniowe składające się z pięciu, piętrowych budynków, w których wraz z rodzinami zamieszkało 20 menedżerów niemieckiej firmy Winkelmann.

Firma zdecydowała się na ten krok, ponieważ nie potrafiła w inny sposób zachęcić menedżerów do osiedlenia się w Legnicy. Inwestycja kosztowała 7,5 mln zł a każdy z menedżerów do dyspozycji dostał trzy osobne pokoje, osobne łazienki i toalety oraz nowoczesny sprzęt RTV.

Menedżerowie mają też blisko do pracy, ponieważ osiedle jest oddalone tylko o kilkaset metrów od fabryk Winkelmanna.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.