Zmiany we władzach spółek Skarbu Państwa dla ekspertów nie są zaskoczeniem

- Zmiany we władzach spółek Skarbu Państwa mają pomóc rządowi w realizacji planów gospodarczych - mówią eksperci.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zmiany we władzach spółek Skarbu Państwa dla ekspertów nie są zaskoczeniem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 gru 2015 9:03


Spółek Skarbu Państwa jest ponad dwieście. Dotychczas przy zmianach politycznych ekip dochodziło także do zmian w kierownictwach spółek, w których państwo nie ma większościowych udziałów, ale jego obecność jest znacząca. Chodzi zwłaszcza o takie kluczowe dla gospodarki firmy jak PZU, PKN Orlen, PKO BP czy KGHM.

Na poniedziałek (7 grudnia) zaplanowano posiedzenie rady nadzorczej Enei - poinformował PAP rzecznik spółki Sławomir Krenczyk. Według mediów w poniedziałek (7 grudnia) zbiera się również rada nadzorcza (RN) Energi. Jednak spółka w rozmowie z PAP nie chciała potwierdzić tego terminu.

Czytaj też: Nowy rząd PiS: Nadchodzą kadrowe czystki. "Fala będzie. I będzie duża, ale nie na hurra"

Z kolei we wtorek (8 grudnia) ma być wznowione Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie (NWZ) Tauronu po przerwie ogłoszonej pod koniec listopada. Ma ono dotyczyć podwyższenia kapitału zakładowego o 400 mln zł.

Z kolei na 28 grudnia planowane jest NWZ Enei w sprawie zmian w radzie nadzorczej, a 29 grudnia PGNiG, które ma - zgodnie z projektami uchwał - również rozpatrzyć punkt dotyczący zmian w RN. W projektach poinformowano, że umieszczenie w porządku obrad tego punktu uzasadnione jest koniecznością wzmocnienia nadzoru właścicielskiego nad działalnością PGNiG.

Ruszyła karuzela kadrowa

W czwartek (3 grudnia) rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2015 r. złożył prezes Giełdy Papierów Wartościowych Paweł Tamborski. Resort skarbu zapowiedział jak najszybsze powołanie jego następcy. Jak oświadczył, "decyzja ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Ministra Skarbu Państwa".

Również w czwartek (3 grudnia) Tauron poinformował, że minister skarbu odwołał z rady nadzorczej spółki czterech członków i powołał czterech nowych. Zmiany w RN państwowych firm dotyczyły też dwóch innych energetycznych spółek: Energi oraz Enei. W piątek Skarb Państwa powołał Piotra Woźniaka do składu rady nadzorczej PGNiG. Woźniak był już wcześniej związany z firmą, w latach 2000-2002 był wiceprezesem zarządu PGNiG ds. handlu i restrukturyzacji.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

faf 2015-12-08 19:41:00

No jest. I trudno się dziwić, że jest, jak się poczyta takie teksty. Socjolog na czele spółki. Widać czego te studia uczą - życia na kredyt... wykop.pl/link/2897801/przyszla-kryska-na-matyska-czyli-miotla/