"Zmiany w mediach publicznych trzeba przeprowadzić jak najszybciej"

0 0
"Zmiany w mediach publicznych trzeba przeprowadzić jak najszybciej"
– W konkursie na prezesa TVP Janusz Daszczyński uzyskał najgorszy wynik, ale to on został prezesem. I już kilka tygodni przed ogłoszeniem konkursu było wiadomo, że tak się stanie – mówi Wiesław Murzyn. /Fot. TVP

– Trzeba zwolnić grupę tłustych politycznych kotów, które przyspawały się do stołków – uważa Wiesław Murzyn, przewodniczący sekretariatu kultury i środków przekazu NSZZ „Solidarność”.

Wiesław Murzyn oczekuje jak najszybszego podpisu prezydenta pod tzw. małą ustawą medialną. Jego zdaniem to tylko oczekiwane przez wszystkich zmiany kadrowe tych, którzy już złożyli rezygnacje i tych, którzy zostali tam wstawieni z politycznego klucza.

– Jesteśmy po rozmowie z Krzysztofem Czabańskim, który deklarował, że będziemy mieli możliwość pracy przy tej ustawie. 15 stycznia mają się rozpocząć prace w komisji – powiedział.

W obecnej sytuacji Wiesław Murzyn uważa media publiczne za mocno upolitycznione, stronnicze w czasie ostatnich kampanii wyborczych, a aktualnie jednoznacznie po stronie opozycji.

Jego zdaniem to wynik obsadzania z politycznego klucza na podstawie udawanych konkursów. Dlatego zmiany personalne trzeba przeprowadzić bardzo szybko i ich konieczność nie powinna budzić jakiś specjalnych kontrowersji.

– W konkursie na prezesa TVP Janusz Daszczyński uzyskał najgorszy wynik, ale to on został prezesem. I już kilka tygodni przed ogłoszeniem konkursu było wiadomo, że tak się stanie – mówi.

Podobnie z Marianem Zalewskim, człowiekiem PSL-u, który do mediów przeszedł z ministerstwa rolnictwa.

– Jakie to niepolityczne obsadzanie stanowisk? – pyta przewodniczący i dodaje, że zmiany w mediach publicznych trzeba przeprowadzić jak najszybciej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.