Property News

Zawodna: Dobrze wykształceni ludzie przyciągają inwestorów

0 0
Zawodna: Dobrze wykształceni ludzie przyciągają inwestorów
Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina co roku dostarczają na rynek 285 tys. inżynierów. To więcej niż w USA - mówi Katarzyna Zawodna (fot.propertynews.pl)

- Oprócz dobrych warunków makroekonomicznych, to, co obchodzi zagranicznych inwestorów, to dobrze wykształceni, ciężko pracujący i utalentowani ludzie - mówi Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.

100 milionów ludzi zamieszkujących region CEE (Central and Eastern Europe) to siła, z jakiej coraz częściej korzystają globalni przedsiębiorcy. - Wykształceni ludzie to największa siła regionu - komentuje Katarzyna Zawodna, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Region CEE rozwija się obecnie szybciej niż gospodarka Unii Europejskiej. Jednym z głównych motorów napędowych są inwestycje zagraniczne. Najważniejsze branże, które przyczyniają się do rozwoju, to m.in. zaawansowane usługi biznesowe, IT czy usługi typu back-office.

- Oprócz dobrych warunków makroekonomicznych, to, co obchodzi zagranicznych inwestorów, to dobrze wykształceni, ciężko pracujący i utalentowani ludzie - komentuje Katarzyna Zawodna ze Skanska.

Jak dodaje, rocznie w krajach regionu studia kończy 1,2 mln osób. Potrafią się oni posługiwać nawet 40 językami. - Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina co roku dostarczają na rynek 285 tys. inżynierów. To więcej niż w USA - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.