Zatrzymanie prezesa Wasko: Zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy w żadnym stopniu prezesa

• Zarząd Wasko wydał oświadczenie w związku z zatrzymaniem prezesa.
• Spółka wyraża przekonanie, że postawione zarzuty są nieuzasadnione.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zatrzymanie prezesa Wasko: Zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy w żadnym stopniu prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 maj 2016 17:38


Zarząd spółki Wasko w związku z prowadzonym postępowaniem i zatrzymaniem prezesa oświadcza, że firma w ciągu prawie 30 lat swojej działalności zawsze kierowała się i kieruje najwyższymi standardami w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej - podała spółka.

- Wszystkie projekty, kontrakty i usługi na rynku publicznym realizowane były i są w pełnej zgodzie z przepisami prawa. Odnosząc się do pojawiających się doniesień medialnych związanych z rzekomym wręczeniem przez Wasko. byłej wiceprezes zarządu ARP. korzyści majątkowych, zarząd Wasko. oświadcza, iż zarzuty te nie znajdują odzwierciedlenia w stanie faktycznym - informuje Wasko.

Ponadto - jak wyjaśnia spółka - zgodnie z wiedzą zarządu, zarzut prania brudnych pieniędzy nie dotyczy w żadnym stopniu prezesa zarządu Wasko.

- Znając osobę prezesa firmy i prowadzoną przez niego działalność, zarząd wyraża przekonanie, że postawione wobec niego zarzuty są nieuzasadnione, co zostanie potwierdzone w dalszym toku postępowania - podał Wasko.

Prezes zarządu Wasko od ponad 45 lat prowadzi działalność gospodarczą.

- Jest osobą o nieposzlakowanej opinii, członkiem wielu organizacji naukowych i społecznych. Wielokrotnie wspierał inicjatywy naukowe, sportowe i społeczne. Od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i humanitarną - czytamy w oświadczeniu spółki.

Czytaj też: Szef Wasko i była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu trafią do aresztu?

Zarząd Wasko informuje, iż prowadzone wobec prezesa zarządu postępowanie nie wpływa na bieżącą działalność i funkcjonowanie spółki, ani na jej sytuację finansową.

- Spółka Wasko od 28 lat jest obecna na rynku IT jako dostawca rozwiązań teleinformatycznych dla średnich i dużych przedsiębiorstw, głównie z sektora telekomunikacyjnego, paliwowoenergetycznego, finansowego i ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego, a także dla administracji rządowej i samorządowej. Wasko zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania oraz realizacją kompleksowych usług w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych. Obecnie w Grupie Kapitałowej Wasko zatrudnionych jest ponad 1 500 osób - wyjaśnia zarząd.

- Wasko wielokrotnie była nagradzana za zrealizowane projekty m.in. w obszarze obronności kraju, administracji publicznej oraz wielu innych. Jako dostawca zaawansowanych technologii na polski rynek spółka przyczynia się w wymierny sposób do poprawy jakości, efektywności i konkurencyjności polskiej gospodarki - pisze spółka w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.