Zarządzanie obszarem BHP w firmie może być bardziej efektywne

0 0
Zarządzanie obszarem BHP w firmie może być bardziej efektywne

Mimo, że liczba wypadków przy pracy w 2013 roku spadła zarządzanie obszarem BHP pozostaje wyzwaniem dla pracodawców.

Bezpieczeństwo i higiena pracy to newralgiczny obszar w działalności przedsiębiorstw,  a za jego prawidłowe funkcjonowanie pełną odpowiedzialność ponosi pracodawca.  Mimo, że według danych GUS, liczba wypadków przy pracy w 2013 roku spadła o 2,7 tys. w porównaniu z rokiem 2012, zarządzanie obszarem BHP pozostaje wyzwaniem dla pracodawców w każdej, szczególnie dużej organizacji. Badania lekarskie pracowników, rejestracja procesu wydawania i kontrola stanu odzieży roboczej czy ewidencja wypadków i zaleceń powypadkowych wymagają dużych nakładów czasu i pracy. Procesy te można jednak usprawnić korzystając ze specjalnego, dedykowanego oprogramowania.

Zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi największe wyzwanie dla przedsiębiorstw z sektora  górnictwa i wydobywania, budownictwa czy wreszcie przetwórstwa przemysłowego – to w tych firmach według danych GUS doszło do największej liczby wypadków przy pracy w ubiegłym roku. W takich organizacjach dbałość o warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników ma szczególne znaczenie.

Jednak i w innych branżach, gdzie wypadków jest mniej, do obsłużenia pozostają procesy badań wstępnych i okresowych czy szkoleń BHP. Dlatego tak ważne jest, aby zarządzanie wszystkimi elementami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy odbywało się sprawnie i pod pełną kontrolą.

Odpowiedzią na takie potrzeby może być rozwiązanie Gavdi BHP Box, które umożliwia całościową obsługę procesów BHP i ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń w tym obszarze.  

Narzędzie umożliwia bieżące kontrolowanie stanu odzieży roboczej i środków ochrony, monitorowanie rzeczy wydanych i prowadzenie szczegółowej ewidencji danych o wypadkach w pracy czy w drodze do i z pracy. Oprogramowanie pozwala również na tworzenie bieżących raportów i zestawień dotyczących obszaru BHP.

- Dążenie do usprawnienia procesów administracyjnych pozostaje priorytetem dla większości przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości. Możliwości optymalizacji warto poszukać także w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy. Zastosowanie odpowiednich narzędzi IT, takich jak Gavdi BHP Box, pozwoli nie tylko usprawnić procesy związane z zarządzaniem obszarem BHP, ale także pomoże zachować pełną kontrolę nad ich jakością  – mówi Ireneusz Hołowacz, dyrektor ds. produktów Gavdi Polska. S.A.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.