Zarządzanie danymi niepopularne w Polsce

Rośnie znaczenie zarządzania danymi w instytucjach finansowych, ale w Polsce niemal dwie trzecie osób zajmujących stanowiska kierownicze w branży finansowej nie traktuje tego tematu, jako godnego poruszania na poziomie zarządu, a prawie jedna trzecia instytucji finansowych nie zatrudnia pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie danymi, mimo iż przemawia za tym wiele przesłanek biznesowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zarządzanie danymi niepopularne w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 lut 2014 19:34


Statystyki z badania firmy Qlik wykonanych przez firmę Lepus nie pozostawiają wątpliwości: niemal jedna trzecia instytucji finansowych nie zatrudnia pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie danymi, mimo iż wiele przesłanek biznesowych przemawia za tym. a 63 proc. osób zajmujących stanowiska kierownicze w branży finansowej uważa, że kwestia ta nie jest kluczowa dla zarządu.

W USA, w związku z gwałtownym wzrostem ilości codziennie przetwarzanych informacji, wprowadzono wiele regulacji prawnych związanych z zarządzaniem danymi np. Sarbanes-Oxley, SEC-17a, Basel III, Solvency II oraz BCBS 239. Instytucje finansowe musiały ustanowić standardowe praktyki w zakresie architektury i modelowania danych, dla których to właśnie zarządzanie danymi jest odpowiednim rozwiązaniem.

- Biorąc pod uwagę wiele czynników biznesowych oraz obowiązków związanych z zarządzaniem danymi, nasze badania pokazują, że szczególnie ważnym jest, by zarządzanie danymi stało się jednym z kluczowych zagadnień dla zarządów firm. Dzięki temu będzie właściwie koordynowane, mierzone i wdrażane, by skutecznie sprostać biznesowym potrzebom - podsumowuje Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy wschodniej, Grecji oraz Izraela w Qlik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.