Zarząd której firmy wykazał się najlepszymi kompetencjami?

0 0
Zarząd której firmy wykazał się najlepszymi kompetencjami?

Poznajcie ranking Giełdowej Spółki Roku w kategorii "kompetencje zarządu".

Jak podaje „Puls Biznesu" pierwsze miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „kompetencje zarządu" wygrał deweloperski Robyg. Eksperci zgodnie mówią o otwartości i dobrym przygotowaniu do rozmów zarządu spółki, przestrzegając jednak, że nie może to przyćmić oceny działalności biznesowej, ponieważ to dobre wyniki są odpowiednią miarą kompetencji biznesu.

- Zarząd mocno punktuje, bo albo realizuje, albo przekracza przedstawiane prognozy, które są kreślone dość ambitnie, aby nie tak łatwo je było przekroczyć - komentuje na łamach „PB" Cezary Bernatek, analityk Espirito Santo Investment Bank.

Drugie miejsce przypadło zarządowi PZU, który choć wykazał braki w realizacji strategii w zakresie przejęć i ubezpieczeń zdrowotnych, to jednak odniósł sukcesy na innej płaszczyźnie.

- To dobry, europejski poziom, podczas gdy wcześniejszy był zawstydzający. Do tego spółka majątkowa i życiowa miały na poziomie centrali dublujące się struktury. Teraz administracja jest połączona. Spółka zatrzymała też spadek udziałów rynkowych w głównych grupach produktowych i poprawiła rentowność w biznesie flotowym. Jeśli zaś wprowadzi z sukcesem likwidację szkód z OC sprawcy, to będzie majstersztyk - ocenia dla „PB" Marcin Jabłczyński, analityk Deutsche Banku.

Jako trzeci na podium stanęli ex aequo Inter Cars I Magellan. - Strategia, którą przyjęły, jest realizowana, co odzwierciedla poprawa wyników. Do tego w obu spółkach zarząd tworzą osoby z pasją, co przekłada się na wyczucie rynkowe i pozwala na wdrażanie z sukcesem kolejnych celów biznesowych - wyjaśnia w romowie z „PB" Grzegorz Kujawski, analityk Trigon DM.

Poza podium znalazły się firmy: LPP i Kruk. Siódmą pozycję osiągnęły spółki: Action i PPG. Z kolei dziewiąte miejsce należało do: CD Projekt, Forte i Kono Polska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.