Zandberg, Partia Razem: Folwarczna kultura zarządzania w Polsce się nie sprawdza

Adrian Zandberg, polityk z Partii Razem, o którym zrobiło się głośno po udanej dla niego wtorkowej (20 października) "Debacie Liderów" krytykuje kulturę zarządzania firm w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zandberg, Partia Razem: Folwarczna kultura zarządzania w Polsce się nie sprawdza

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 paź 2015 13:50


Swoją negatywną opinię na temat zarządzania w firmach w Polsce, wyraził w czwartek (22 października) w rozmowie z Moniką Olejnik na antenie Radia Zet.

- Mamy w Polsce problem z folwarczną kulturą zarządzania, która jest archaiczna. Działa, jeśli chce się wycisnąć więcej z pracownika przez niską płacę, ale nie działa, jeśli chcemy mieć innowacyjne firmy - mówił Adrian Zandberg.

- Opublikowano bardzo interesujące badania o tym, jak wygląda w polskich przedsiębiorstwach współpraca między pracownikami i kadrą zarządzającą. Ponad połowa polskich pracowników mówi, że ich szefowie nigdy nie zapytali ich o opinię, jak funkcjonuje firma - dodał.

Pisaliśmy o tym tutaj: Opinia pracowników nie interesuje większości szefów

Podczas audycji w Radiu Zet, lider Partii Razem odniósł się również do tematu reformy emerytalnej, wskazując, że są w niej dziury: - Po pierwsze, są umowy śmieciowe i nie odprowadzają składek na system emerytalny. Po drugie, przy podejmowaniu tego typu decyzji trzeba zastanawiać się nad ich społecznymi konsekwencjami - powiedział.

- W Polsce mamy bardzo niski udział osób powyżej 60. roku życia na rynku pracy. Więc niewiele nam przyjdzie, jeśli podniesiemy wiek emerytalny, jeśli większość ludzi wyląduje w pomocy społecznej zamiast na emeryturze - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.