Zakaz handlu w niedziele. Poczta Polska będzie musiała zamknąć placówki?

W trakcie środowych (11 października) obrad posłowie dyskutowali nad poprawką dotyczącą tego, czy ustawą mają zostać objęte tylko podmioty prowadzące działalność handlową czy także usługową. Nie podjęli jednak decyzji w tej sprawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakaz handlu w niedziele. Poczta Polska będzie musiała zamknąć placówki?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

11 paź 2017 22:18


Według uczestniczącej w posiedzeniu Aliny Kępczyńskiej z Poczty Polskiej, poczta prowadzi głównie działalność usługową, ale także działalność handlową, co na podstawie dyskutowanej poprawki utrudniłoby jej funkcjonowanie m.in. w niedziele.

Anna Martuszewicz z Głównego Inspektoratu Pracy podkreśliła z kolei, że należy określić w sposób "zdecydowany", co będzie przedmiotem tej ustawy, czy będzie to zakaz handlu i czy będzie obowiązywał zakaz zatrudniania pracowników lub zleceniobiorców w wyznaczonych dniach.

Karol Stec z Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji zwrócił natomiast uwagę, że strona społeczna zapoznała się z poprawkami dopiero w trakcie środowych obrad podkomisji, dlatego potrzebuje czasu, by je przeanalizować. Stec zaproponował, aby przewodniczący podkomisji dał czas na zapoznanie się z poprawkami.

Szef podkomisji Janusz Śniadek (PiS) wyjaśnił, że zmiany do projektu ustawy napływały jeszcze do wtorku i dlatego dopiero w środę na posiedzeniu podkomisji rozdano propozycje zmian. Przewodniczący zwołał kolejne posiedzenie na czwartek na godz. 12.

Podkomisja zmieniła też tytuł projektu ustawy dot. handlu w niedziele

"O ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni" - tak brzmi nowy tytuł projektu ustawy. Podkomisja będzie kontynuowała prace nad projektem w czwartek w południe.

Złożony w Sejmie obywatelski projekt nosił tytuł "o ograniczeniu handlu w niedziele". Nowy tytuł zaproponowała posłanka PiS Bożena Borys-Szopa. Argumentowała, że ustawa reguluje kwestie handlu nie tylko w niedziele, ale także w inne dni, m.in. w Wigilię i w Wielki Piątek. Członkowie podkomisji zaakceptowali jej propozycję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mysia 2017-10-15 13:06:49

Pracuje o to nawet 24h / dobę w urzędach calodobowych

Zdziwiony 2017-10-12 17:57:45

To poczta pracuje w niedziele?