Zakaz handlu w niedzielę. Do sklepów wejdziemy tylko z... biletem?

Wejścia do Biedronki, Rossmanna i Carrefoura będą biletowane? Takie skutki może wywołać wejście w życie zakazu handlu w niedzielę. Chodzi o sklepy sieci znajdujące się na dworcach kolejowych - informuje Fakt24.pl
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zakaz handlu w niedzielę. Do sklepów wejdziemy tylko z... biletem?

PODZIEL SIĘ


Autor: JS

13 lut 2018 16:37


Zgodnie z treścią ustawy o zakazie handlu w niedzielę, w sklepach zlokalizowanych na dworcach mogą kupować tylko podróżujący danego dnia pociągiem lub autobusem. Sprzedaż innym osobom, może grozić złamaniem prawa, za co grożą wysokie kary.

Sklepy mają więc dwa wyjścia: albo nie otwierać lokali na dworcach, albo żądać od klientów okazania biletu.

"Obecnie jesteśmy na etapie analiz i konsultacji dotyczących potencjalnych modyfikacji w organizacji pracy naszych sklepów. W tej kwestii finalne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, ale ewentualne rozwiązania zostaną wypracowane w zgodzie z obowiązującym prawem” - odpowiada na pytania Fakt24.pl biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Intencją ustawodawcy, który dopuścił niedzielny handel na dworcach, było utrzymanie komfortu pasażerów na niezmienionym poziomie. Jeśli duże sieci z obawy przed karami finansowymi zamkną swoje placówki na dworcach, podróżni zostaną skazani na wyższe ceny i ograniczony wybór towarów w dworcowych kioskach i barach.

Innym rozwiązaniem byłoby upewnienie się, że z Biedronki na dworcu korzystają tylko podróżni. Można wyobrazić sobie rozwiązanie znane z lotnisk, gdzie zakupów można dokonać tylko po okazaniu biletu. Dla takiej sieci, jak Biedronka oznaczałoby to jednak wdrożenie nowych procedur tylko po to, by w skali kraju, parę sklepów mogło być otwarte jeden dzień w tygodniu dłużej. Gra może być niewarta świeczki, zwłaszcza że klienci bez biletów kolejowych, zapewne na początku mieliby pretensje, że nie mogą skorzystać z otwartego sklepu - czytamy na Fakt24.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.