Zadowoleni pracownicy to wydajni pracownicy. Jak firmy dbają o ich samopoczucie?

• Coraz więcej firm dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników.
• Ponad połowa firm oferuje pracownikom dofinansowanie kultury, rekreacji i sportu, a także posiłków.
• O dobre samopoczucie pracowników i równowagę między życiem zawodowym i prywatnym najlepiej dbają duże firmy zatrudniające powyżej 250 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zadowoleni pracownicy to wydajni pracownicy. Jak firmy dbają o ich samopoczucie?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 mar 2016 11:48


Z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2016” przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że już 53 proc. firm i instytucji działających na polskim rynku, mając na uwadze zdrowie i dobrą kondycję zatrudnionych oferuje im dofinansowanie kultury, rekreacji i sportu, a także posiłków.

Kultura i sport

Najczęściej pracodawcy proponują pracownikom dofinansowanie kultury, czyli takie świadczenia, które umożliwiają uczestnictwo w konkretnych wydarzeniach lub upoważniają do kupna ze zniżką biletu np. do kina teatru lub na koncert. O ile w 2014 roku dofinansowanie kultury oferowało 29 proc. firm, to w 2015 roku było to już 37 proc.

Czytaj też: Ta firma ma menedżera ds. szczęścia pracowników

Kluczem do dobrego samopoczucia jest również utrzymywanie dobrej kondycji fizycznej. 31 proc. pracodawców proponuje pracownikom dofinansowanie sportu lub rekreacji, to o 4 punkty procentowe więcej niż w 2014 roku i 14 punktów proc. więcej niż w 2013 roku.

O dobre samopoczucie pracowników i równowagę między życiem zawodowym i prywatnym najlepiej dbają duże firmy zatrudniające powyżej 250 osób. 79 proc. z nich oferuje zatrudnionym świadczenia związane z poprawą ich samopoczucia. Duże firmy również najchętniej inwestują w zdrowie zatrudnionych  - 70 proc. tych pracodawców dofinansowuje sport lub rekreację.

Najczęściej świadczenia dofinansowania kultury oraz sportu lub rekreacji są łączone i to od pracownika zależy czy częściej będzie uczestniczył w wydarzeniach kulturalnych czy skorzysta z zajęć sportowych. Takie rozwiązanie sprawia, że pracownik niezależnie od wieku, płci czy kondycji, zawsze znajdzie coś dla siebie, a odpoczynek po pracy może połączyć z czasem spędzonym z rodziną.

- Coraz więcej firm dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników. Nasi klienci sięgają po rozwiązania z obszaru well-being i work life balance. To kolejny dowód na to, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a pracodawcy, aby utrzymać i zatrudniać najlepszych, muszą traktować ich w sposób odpowiedzialny i dbać o zdrowie i samopoczucie zatrudnionych. Warto również pamiętać, że od tego w jakiej kondycji są pracownicy, zależy ich podejście do pracy oraz poziom zaangażowania – powiedziała Magdalena Słomczewska-Klimiuk, kierownik kategorii motywacja pracowników, Sodexo Benefits and Rewards Services.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.