Wyniki finansowe Work Service: Przychody mocno w górę

• Po pierwszych sześciu miesiącach 2016 roku grupa Work Service odnotowała przychody przekraczające 1,2 mld złotych, czym poprawiła ubiegłoroczny wynik o ponad 23 proc.
• O niemal jedną trzecią wzrósł zysk brutto ze sprzedaży, który wyniósł ponad 129 mln zł.
• Zysk netto w tym samym okresie spadł o 39 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wyniki finansowe Work Service: Przychody mocno w górę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

31 sie 2016 9:11


W pierwszym półroczu 2016 r. grupa kapitałowa Work Service osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 1 mld 203,17 mln złotych, co stanowiło wzrost o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r.

W tym samy czasie odnotowano również stabilny wzrost zysku z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację (EBTIDA) o ponad 4 proc., a także 30-procentową poprawę zysku brutto ze sprzedaży. EBIT osiągnął poziom zbliżony do ubiegłorocznego i wyniósł 32,17 mln złotych. Natomiast zysk netto w tym samym okresie spadł o 39 proc.

Poniżej podstawowe dane finansowe Work Service za okres od 1 stycznia 2016 roku do 31 czerwca 2016 r. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

- Dziś nasz rozwój jest oparty w dużej mierze na wzroście organicznym, który wyniósł 14 proc., a także osiąganiu maksymalizacji efektów z akwizycji w CRS czy na rynku węgierskim i w krajach bałkańskich. Dzięki temu obecnie ponad 45 proc. naszych przychodów pochodzi z działalności międzynarodowej, a przy tym nadal rośniemy dwukrotnie szybciej niż nasz sektor w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Czytaj też: Maciej Witucki o strategii Work Service i gigantycznym ssaniu na rynku pracy: Ludzi trzeba szukać w promieniu 150 km

- Dzięki umacniającemu się rynkowi pracownika w całym naszym regionie, odnotowujemy wzmożone zapotrzebowanie na nasze usługi. Firmy wobec rekordowo niskich poziomów bezrobocia i rosnących trudności rekrutacyjnych, coraz częściej korzystają z usług wyspecjalizowanych agencji zatrudnienia – dodaje Maciej Witucki.

Work Service zwiększa efektywność

Po okresie dużej aktywności w zakresie akwizycji w ostatnich latach, grupa Work Service rozpoczęła proces optymalizacji struktury, jak i wykorzystywania efektów synergii, które płyną ze zróżnicowanej biznesowo oraz geograficznie organizacji. Jednym z filarów przyjętego w marcu tego planu rozwoju na lata 2016-17 jest konsolidacja struktur.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.