Wyniki finansowe, Impel: Przychody i zysk netto w górę. Teraz pora na nowe wyzwania

0 0
Wyniki finansowe, Impel: Przychody i zysk netto w górę. Teraz pora na nowe wyzwania
- - Warunkiem powodzenia waloryzacji cen usług, pozwalających na realizację obowiązków ustawy o płacy minimalnej będzie wiedza zamawiającego w zakresie jej ustawowych przyczyn i nieuchronności wzrostu kosztów pracy na rynku - mówi Grzegorz Dzik, prezes grupy Impel. (fot. mat.pras.)

• Grupa Impel zanotowała ponad 12-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2016 r., które wyniosły 977,1 mln zł.
• Teraz staje przed nowymi wyzwaniami - wzrostem płacy minimalnej i wprowadzeniem minimalnej płacy godzinowej.
• - Warunkiem powodzenia waloryzacji cen usług, pozwalających na realizację obowiązków ustawy o płacy minimalnej będzie wiedza zamawiającego w zakresie jej ustawowych przyczyn i nieuchronności wzrostu kosztów pracy na rynku - mówi Grzegorz Dzik, prezes grupy Impel.

Grupa Impel zanotowała ponad 12-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2016 r., które wyniosły 977,1 mln zł.

- Przychody z nowo pozyskanych kontraktów oraz dobrze przeprowadzona waloryzacja kontraktów po zmianie przepisów związanych z „ozusowaniem” umów zleceń od stycznia 2016 r. zapewniły stabilność wyników spółki. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej po pierwszym półroczu 2016 r. wyniósł 19,1 mln zł i był niższy o 9,5 proc. niż rok wcześniej. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 12,9 mln zł i wzrósł o ponad 33 proc. - mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes i dyrektor finansowy Impela.

Impel przed kolejnymi wyzwaniami

W sierpniu bieżącego roku weszły w życie przepisy, które będą miały ogromy wpływ na rynek pracy. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Czytaj też: Work Service: Przychody mocno w górę, ale zysk w dół

Ustawa ustala minimalną stawkę godzinową na poziomie 13 zł brutto dla pracowników zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych od stycznia roku 2017. Następuje więc wzrost kosztów pracy, z jednej strony wynikający ze wzrostu stawki minimalnego wynagrodzenia godzinowego dla umów zleceń, z drugiej ze wzrostu miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę, które zgodnie ze zgłoszoną propozycją wyniesie 2000 zł brutto.

Czytaj też: Przychody Adecco Poland coraz większe

- Dla grupy Impel to kolejne, po oskładkowaniu umów zleceń od 2016 roku, wyzwanie. Dostrzegamy w tej wielkiej regulacji ustawowej szansę na dalszą normalizację rynku pracy w usługach. Rok temu rozpoczęliśmy negocjacje kontraktów w związku ze zwiększającymi się kosztami w wyniku objęcia umów zleceń obowiązkowymi składkami ZUS do wysokości minimalnej płacy krajowej. Pomimo rezygnacji z wykonywania części kontraktów, w których nasi klienci nie zgodzili się na podniesienie cen za usługi, dzięki naszej determinacji, ostatecznie zrealizowaliśmy 96 proc. celu waloryzacyjnego - mówi Grzegorz Dzik, prezes grupy Impel.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (7)

 • Dobra zmiana.Prawda jest jak zawsze nieco inna i tak naprawdę szukajmy jej w swoich kwalifikacjach. Jak firmie na nas zależy to zapłaci odpowiednie pieniądze.
 • Wypowiedz okazjonalna, jak zawsze gra o PR firmowy; w realu trzeba ugrać przy podjęciu pracy jak najkorzystniej dla siebie. Oczywiście elementem przetargowym są kwalifikacje. Pozytywne wyróżnienie wskazane.Doświadczenie jak najbardziej w cenie.
 • Dobra zmiana dojdzie i do stawki wynagrodzeń. Powoli ziści się dobrobyt, który władza obiecuje.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.