Wynagrodzenie czy dobra atmosfera. Co ważniejsze dla pracowników?

0 0
Wynagrodzenie czy dobra atmosfera. Co ważniejsze dla pracowników?
Młodzi cenią silny wizerunek i wartości pracodawcy, są bardziej zorientowani na międzynarodową karierę, a także oczekują elastyczności w pracy. (Fot. Shutterstock)

• Najważniejszym czynnikiem atrakcyjności miejsca pracy już trzeci rok z rzędu pozostaje wynagrodzenie i świadczenia pracownicze.
• Bezpieczeństwo zatrudnienia było drugim w kolejności najważniejszym aspektem zatrudnienia.
• Kobietom bardziej niż mężczyznom zależy na wynagrodzeniu i świadczeniach pracowniczych, bezpieczeństwie zatrudnienia i przyjaznej atmosferze pracy.

Jak wynika z badania Randstad Award 2016, najważniejszym czynnikiem atrakcyjności miejsca pracy już trzeci rok z rzędu pozostaje wynagrodzenie i świadczenia pracownicze oferowane w danej firmie. Blisko 2/3 badanych wskazało je pośród pięciu najistotniejszych dla nich czynników, a prawie co trzeci ankietowany również wtedy, gdy mógł wskazać tylko jedno decydujące kryterium.

Co po kasie?

Bezpieczeństwo zatrudnienia było drugim w kolejności najważniejszym aspektem zatrudnienia. 58 proc. badanych wymieniło je, jako jeden z pięciu decydujących czynników, a 19 proc. wskazało je w przypadku wyboru tylko jednego atrybutu miejsca pracy. W obu tych obszarach przoduje firma KGHM Polska Miedź, która dzięki głosom uczestników badania zdobyła nagrodę Randstad Award 2016.

Żeby było fajnie

Trójkę najważniejszych aspektów zatrudnienia zamyka przyjazna atmosfera pracy, wskazana przez 56 proc. respondentów. To czynnik, który w tym zestawie wiodących elementów zatrudnienia najbardziej zyskał na znaczeniu w porównaniu do ubiegłego roku – w 2016 roku wymieniło go o 3 proc. ankietowanych więcej, podczas gdy wiodące dwa pozostają na niemal niezmienionej pozycji. Wśród badanych najwyższe noty w tej kategorii zyskały Polskie Linie Lotnicze LOT, które zdobyły drugie miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców.

- Przyjazna atmosfera pracy to czynnik, o który może zadbać każda firma, niezależnie od posiadanych środków finansowych. Kierując się tą wskazówką płynącą z badania Randstad Award 2016 warto pogłębić wiedzę - zapytać pracowników, jak oceniają ten aspekt w swoich zespołach i całym przedsiębiorstwie, a także, co można zrobić, aby uzyskać satysfakcjonujące wszystkich rezultaty w tym obszarze - komentuje Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający Randstad Polska.

Co jeszcze?

W dziesiątce najważniejszych oczekiwań ze strony pracowników znalazły się także: interesująca treść pracy wskazana przez 46 proc. ankietowanych i wsparcie przez pracodawcę zachowania równowagi między pracą a życiem osobiste (41 proc.). Niemal co trzeci badany doceniłby firmę znajdującą się w dogodnej lokalizacji. 1/4 pracowników zależy na elastyczności w pracy. Co piąty badany za atrakcyjne uznaje przedsiębiorstwa oferujące wysokiej jakości szkolenia.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.