Wreszcie jest! Polska firma, w której pracuje się jak w Google

0 0
Wreszcie jest! Polska firma, w której pracuje się jak w Google

Sauny, masaże, jacuzzi, kąciki wypoczynku, stoły bilardowe, piłkarzyki, siłownia, a nawet zjeżdżalnia. Nie, to nie siedziba Google w Zurychu. To firma Future Processing z Gliwic.

Karnety wstępu na siłownie, baseny, zajęcia fitness czy kursy tańca wydają się przeżytkiem w porównaniu z tym, co swoim pracownikom proponuje firma Future Processing z Gliwic. Część z nich przed wejściem do firmy gra w piłkarzyki. Przy recepcji – stół bilardowy. Zaraz obok – punkt wypożyczalni książek oraz gier. Future Processing specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Sposób zarządzania FP różni się jednak od innych korporacji.

Jarosław Czaja (szef, który nie nosi garnituru, nie ma osobnego gabinetu, ani miejsca parkingowego) uważa, że najważniejsza w prowadzeniu firmy jest zasada happy team.

– Sposób, w jaki zarządzamy Future Processing, nie wynika z tego, że pewnego dnia usiedliśmy i postanowiliśmy stworzyć taką właśnie kulturę organizacyjną. Jakość, atmosferę, team spirit, rozwój, pasję i zaangażowanie, czyli wartości, z jakimi zaczynaliśmy na małą skalę jako firma start-upowa, staraliśmy się zachować mimo rosnącej skali działalności, a w tej chwili zatrudniamy już ok. 600 osób – twierdzi Jarosław Czaja.

– Wiadomo, że po drodze pojawiały się pewne problemy z uwagi na m.in. luki kompetencyjne i brak doświadczenia, ale nie ulegliśmy pokusie zatrudnienia fachowca z zewnątrz, który ustanowiłby w FP swoje porządki, tylko uczyliśmy się na błędach i nigdy nie porzuciliśmy filozofii, na której FP było budowane. Z perspektywy czasu bardzo cieszę się z takiego wyboru – dodaje.

Nowoczesny budynek FP (w sumie są trzy, powstaje czwarty) w Nowych Gliwicach działa od ponad tygodnia. Oprócz biur i sal konferencyjnych, są tutaj biblioteka, punkt przedszkolny dla dzieci pracowników oraz pokoje przeznaczone na relaks i rozrywkę. Do dyspozycji są także stoły bilardowe czy piłkarzyki. Na partnerze i pierwszym piętrze biurowca urządzono restaurację (z akwariami) i olbrzymim tarasem (w donicach posadzono żywe drzewka oliwkowe).

Nie to jednak dziwi najbardziej. Future Processing momentami bardziej niż korporację przypomina centrum rekreacyjno-sportowe. Między kondygnacjami zainstalowano zjeżdżalnie, na parterze zaś uruchomiono w pełni wyposażoną siłownię oraz centrum spa. W tej pierwszej będzie można korzystać z zajęć m.in. fitness, pilatesu czy zumby. Do dyspozycji są także profesjonalni trenerzy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Ale stronę internetową to by mogli odrestaurować :)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.