Wpadki na portalach społecznościowych. Jak wyjść z nich z twarzą?

0 0
Wpadki na portalach społecznościowych. Jak wyjść z nich z twarzą?
Po zaliczeniu wpadki w mediach społecznościowych największym błędem jest skasowanie komunikatu i udawanie, że nic się nie stało. Fot. Pixabay

Portale społecznościowe mogą być nieocenioną pomocą w tworzeniu pozytywnego wizerunku firmy. Niosą jednak ze sobą także ryzyko.

W dzisiejszych czasach obecność firm w mediach społecznościowych to konieczność. Powszechny dostęp do internetu i mediów społecznościowych daje szansę na stworzenie silnej marki. Trzeba jednak być ostrożnym, ponieważ wrzucone do sieci informacje nie znikają, a internauci karzą menedżerów i firmy za nieodpowiednie działania.

Ludzki błąd

– Wraz z popularyzacją komunikacji w mediach społecznościowych wpadki menedżerów w sieci zdarzają się coraz częściej. Większość z nich spowodowana jest opublikowaniem nieprzemyślanej informacji czy opinii. Z reguły są to banalne pomyłki, niefortunne sformułowania czy dwuznaczności – mówi Agnieszka Wójcik, PR & marketing manager w HRK.

Czytaj też: Prezesi unikają mediów społecznościowych. Czy słusznie?

Przykład? W ubiegłym roku Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera, zaliczył gigantyczną wpadkę. Chcąc wysłać prywatną wiadomość przez Twittera, utworzył tweeta, którego mogli zobaczyć wszyscy. Oto, co napisał: „Nadal uważam, że powinniśmy ją kupić. On jest w twoim harmonogramie 15 lub 16 grudnia. Mam plan”.

 

Podobną wpadkę zaliczyła spółka Wyborowa. Na firmowym koncie na Facebooku ukazał się wpis dotyczący planu grafiki związanej z Dniem Matki. Chociaż informacja wisiała na profilu godzinę, internauci zdążyli puścić screena w obieg.

Czytaj też: Social media w rekrutacji. Są pułapką, czy pomagają?

Kontrowersyjne poglądy

Nie każda wpadka w mediach społecznościowych wynika z ludzkiego błędu. Niektóre posty przekraczają granicę dobrego smaku i budzą kontrowersje. Tak było w przypadku Justine Sacco, szefowej działu komunikacji w IAC. Dwa lata temu jednym wpisem na Twitterze bardzo mocno zaszkodziła swojemu wizerunkowi i karierze. Przed wejściem na pokład samolotu do Afryki napisała na portalu: „Lecę do Afryki. Mam nadzieję, że nie złapię AIDS. Żartuję. Jestem biała!”.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.