World Trade Center odbudowane. Blisko 200 osób już pracuje w nowym budynku, mają jednak pewne obawy...

Po ponad 13 latach od ataków terrorystycznych na bliźniacze wieże World Trade Center (Centrum Handlu Światowego) w Nowym Jorku, wczoraj formalnie rozpoczęło działalność nowe WTC mieszczące się w najwyższym obecnie wieżowcu w USA wzniesionym na miejscu tragedii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

World Trade Center odbudowane. Blisko 200 osób już pracuje w nowym budynku, mają jednak pewne obawy...

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 lis 2014 15:00


Właśnie w poniedziałek 3 listopada pierwszych 175 pracowników koncernu wydawniczego Conde Nast rozpoczęło pracę w nowej siedzibie World Trade Center. Wydarzenie to odnotowano z wielką uwagą, bowiem oznacza ono symboliczny powrót normalnego życia do miejsca tragedii w WTC z 11 września 2001 r., w której zginęło ponad 2800 osób.

Nowy wieżowiec WTC o wysokości 541 metrów i 104 piętrach otrzymał nazwę Centrum Handlu Jednego Świata (One World Trade Center) i będzie najwyższym budynkiem całego kompleksu, który ma być ukończony do roku 2020. Budowa wieżowca pochłonęła 3,9 mld dolarów.

Czytaj też: Ci pracują w lesie, a tamten w lukrowanej chatce

Koncern Conde Nast, który wydaje m. in. takie pisma jak "Vogue", "The New Yorker" i "Vanity Fair", zamierza wprowadzić w pierwszej połowie przyszłego roku do nowego wieżowca dalszych 3 tys. pracowników. Zajmą oni 25 pięter budynku.

Jak informuje Associated Press, w prywatnych rozmowach niektórzy pracownicy Conde Nast przyznawali, że trochę się denerwują perspektywą pracy w wieżowcu, który może znów stać się celem ataku terrorystów.

Architekt wieżowca T.J. Gottesdiener oświadczył, że wieżowiec World Trade Center został zbudowany ze wzmocnionego stalą betonu, co powoduje, że jest w najwyższym możliwym stopniu odporny na atak. Jego konstrukcja jest - jak dodał - znacznie mocniejsza od konstrukcji dwóch wież, które zawaliły się po uderzeniu w nie samolotów uprowadzonych przez terrorystów.

Poniżej filmik, który pokazuje One World Trade Center w całej okazałości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.