Work Service zarobił na czysto 33,7 mln zł

0 0

Po czterech kwartałach 2013 roku grupa kapitałowa Work Service wypracowała zysk netto w wysokości 33,7 mln zł, co oznacza ponad 46 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Przychody Work Service w 2013 r. wzrosły o ponad 26 proc. do 918 mln zł. Zysk ze sprzedaży na koniec analizowanego okresu zanotowano na poziomie 112,7 mln zł, co oznacza prawie dwukrotny wzrost w stosunku do wyniku za analogiczny okres roku poprzedniego. Zysk EBIT wzrósł o prawie 34 proc., dając wynik ponad 52 mln zł, z uwzględnieniem jednorazowych kosztów związanych z transakcjami M&A. Rentowność sprzedaży liczona na poziomie zysku operacyjnego wyniosła 5,69 proc. w stosunku do 5,37 proc. w roku poprzednim.

Czytaj też: Hanczarek: przyglądamy się kolejnym spółkom, chcemy liderować w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł

- Wyniki finansowe Work Service po raz kolejny pokazują, że bardzo dynamicznie się rozwijamy. Rośniemy szybciej niż rynek i co ważne, konsekwentnie co kwartał utrzymujemy tę tendencję. Wypracowany ubiegłym roku zysk jest pochodną działań podejmowanych w ramach strategii rozwoju grupy w trójkącie Moskwa-Berlin-Stambuł -mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Zrealizowane akwizycje rozszerzyły zakres naszych kompetencji, a także zasięg geograficzny działalności. W 2013 roku już ponad 22 proc. przychodów zostało wypracowanych poza Polską - podsumowuje szef Work Service.

Grupa Work Service generuje przychody w czterech głównych liniach biznesowych: pracy tymczasowej, outsourcingu, doradztwie personalnym oraz doradztwie strategicznym HR. Najistotniejszym obszarem działalności pod względem wielkości przychodów są usługi związane z pracą tymczasową, jednak jej udział w łącznych przychodach grupy systematycznie spada - w 2013 r. udział ten spadł do poziomu 65,37 proc. (w 2012 r. wynosił 66,75 proc.).

Udział przychodów generowanych w ramach outsourcingu wzrósł do 33,52 proc. przychodów całkowitych (w 2012 r. wynosił 32,74 proc.), natomiast udział dwóch pozostałych usług (doradztwa personalnego i doradztwa strategicznego HR) wzrósł do poziomu 1,11 proc. (w 2012 r. wynosił 0,51 proc.).

Na wyniki finansowe Work Service w 2013 roku największy wpływ miało konsekwentne budowanie pozycji rynkowej zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i akwizycje, a także skuteczne dopasowanie strategii rozwoju do zachodzących tendencji na rynku usług personalnych. W ubiegłym roku spółka zrealizowała transakcje przejęcia trzech spółek: Antal International, lidera polskiego rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów, Work Express specjalisty w transgranicznej wymianie pracowników, a także ProHuman, jednej z największych agencji pośrednictwa pracy na Węgrzech. Na początku tego roku dokonała zakupu 51 proc. udziałów niemieckiej firmy logistycznej Fiege.

Dokonane przez Work Service akwizycje spółek działających w pokrewnych lub komplementarnych segmentach rynku pozwoliły na rozszerzenie oferty produktowej oraz przesunięcie ciężaru sprzedaży z pracy tymczasowej na kompleksowe doradztwo personalne i wysokomarżowe rozwiązania outsourcingowe.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Szkoda komentować. Zysk ze sprzedaży pracy niewolników. Zlikwidować pośrednictwo pracy!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.