Work Service zarobił na czysto 33,7 mln zł

Po czterech kwartałach 2013 roku grupa kapitałowa Work Service wypracowała zysk netto w wysokości 33,7 mln zł, co oznacza ponad 46 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service zarobił na czysto 33,7 mln zł

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 mar 2014 14:55


Przychody Work Service w 2013 r. wzrosły o ponad 26 proc. do 918 mln zł. Zysk ze sprzedaży na koniec analizowanego okresu zanotowano na poziomie 112,7 mln zł, co oznacza prawie dwukrotny wzrost w stosunku do wyniku za analogiczny okres roku poprzedniego. Zysk EBIT wzrósł o prawie 34 proc., dając wynik ponad 52 mln zł, z uwzględnieniem jednorazowych kosztów związanych z transakcjami M&A. Rentowność sprzedaży liczona na poziomie zysku operacyjnego wyniosła 5,69 proc. w stosunku do 5,37 proc. w roku poprzednim.

Czytaj też: Hanczarek: przyglądamy się kolejnym spółkom, chcemy liderować w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł

- Wyniki finansowe Work Service po raz kolejny pokazują, że bardzo dynamicznie się rozwijamy. Rośniemy szybciej niż rynek i co ważne, konsekwentnie co kwartał utrzymujemy tę tendencję. Wypracowany ubiegłym roku zysk jest pochodną działań podejmowanych w ramach strategii rozwoju grupy w trójkącie Moskwa-Berlin-Stambuł -mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

- Zrealizowane akwizycje rozszerzyły zakres naszych kompetencji, a także zasięg geograficzny działalności. W 2013 roku już ponad 22 proc. przychodów zostało wypracowanych poza Polską - podsumowuje szef Work Service.

Grupa Work Service generuje przychody w czterech głównych liniach biznesowych: pracy tymczasowej, outsourcingu, doradztwie personalnym oraz doradztwie strategicznym HR. Najistotniejszym obszarem działalności pod względem wielkości przychodów są usługi związane z pracą tymczasową, jednak jej udział w łącznych przychodach grupy systematycznie spada - w 2013 r. udział ten spadł do poziomu 65,37 proc. (w 2012 r. wynosił 66,75 proc.).

Udział przychodów generowanych w ramach outsourcingu wzrósł do 33,52 proc. przychodów całkowitych (w 2012 r. wynosił 32,74 proc.), natomiast udział dwóch pozostałych usług (doradztwa personalnego i doradztwa strategicznego HR) wzrósł do poziomu 1,11 proc. (w 2012 r. wynosił 0,51 proc.).

Na wyniki finansowe Work Service w 2013 roku największy wpływ miało konsekwentne budowanie pozycji rynkowej zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i akwizycje, a także skuteczne dopasowanie strategii rozwoju do zachodzących tendencji na rynku usług personalnych. W ubiegłym roku spółka zrealizowała transakcje przejęcia trzech spółek: Antal International, lidera polskiego rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów, Work Express specjalisty w transgranicznej wymianie pracowników, a także ProHuman, jednej z największych agencji pośrednictwa pracy na Węgrzech. Na początku tego roku dokonała zakupu 51 proc. udziałów niemieckiej firmy logistycznej Fiege.

Dokonane przez Work Service akwizycje spółek działających w pokrewnych lub komplementarnych segmentach rynku pozwoliły na rozszerzenie oferty produktowej oraz przesunięcie ciężaru sprzedaży z pracy tymczasowej na kompleksowe doradztwo personalne i wysokomarżowe rozwiązania outsourcingowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

mg 2014-03-19 11:23:05

Szkoda komentować. Zysk ze sprzedaży pracy niewolników. Zlikwidować pośrednictwo pracy!