Work Service wchodzi na londyńską giełdę

0 0
Work Service wchodzi na londyńską giełdę
- Obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service. (Fot. ccifp.pl)

Work Service wejdzie na londyńską giełdę. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

18 lutego br. Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji. 

- Zakończenie procesu dual listingu jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w złotówkach i funtach brytyjskich, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samą cenę na obu parkietach.

- Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać potencjał Work Service – mówi Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

Work Service jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3 tys. największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii.

Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln zł czyli o 22 proc. wyższe niż w 2013 r.

- Work Service konsekwentnie realizuje strategię ekspansji w Europie. Rozwój biznesowy i geograficzny stwarza nam kolejne możliwości pozyskiwania nowych klientów. W 2015 r. spółka weszła na rynek usług rekrutacji stałych na Węgrzech i w Niemczech, wdrożyła strategię rekrutacji i kontraktowania specjalistów IT w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy i Szwajcaria, a także rozwinęła rekrutacje transgraniczne. Obecność na londyńskim parkiecie to kolejny krok do wzmacniania pozycji w Europie – mówi Tomasz Hanczarek, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Work Service.

Innowacyjne rozwiązanie technicznego dual listingu Work Service było opracowane przez doradcę ProPrimo i zostało realizowane we współpracy z kancelarią prawną Kochański Zięba i Partnerzy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.