Work Service podała wyniki. Przychody wzrosły o jedną czwartą, ale zysk spada

Największa polska firma HR - Work Service - podała wyniki po trzech kwartałach. Przychody rosną dynamicznie, zyskowność biznesu jednak spada.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service podała wyniki. Przychody wzrosły o jedną czwartą, ale zysk spada

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 lis 2015 8:44


Wzrost przychodów grupy w trzecim kwartale był efektem rozszerzenia skali działalności na skutek przeprowadzonych akwizycji, jak również dynamicznego wzrostu organicznego - chwali się Work Service. Pewną rysą na wynikach największej w Polsce firmy HR - specjalizującej się w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym - jest spadający zysk. Po trzech kwartałach 2015 r. zysk netto był o ponad 5 proc. niższy niż po trzech kwartałach 2014 r. Zysk netto w tym samym okresie spadł o 11 proc. To oznacza, że zyskowność biznesu Work Service spada. Nie jest to jakiś dramat, ale szczególnie gdy dynamikę zysku porównamy z wzrastającymi przychodami, to widać to bardzo wyraźnie.

Sam Work Service nie przejmuje się jednak spadającą rok do roku zyskownością. Trzeci kwartał 2015 roku był bowiem kolejnym okresem, w którym grupa kapitałowa Work Service odnotowała zdecydowany wzrost po stronie przychodowej. W okresie lipiec-wrzesień 2015 przychody grupy były najwyższe w całym roku i osiągnęły poziom 548 mln złotych. Był to o ponad 12 proc. wyższy rezultat niż w analogicznym okresie 2014 roku. Tak dobry wynik kwartalny przełożył się na rekordowe skonsolidowane przychody po trzech kwartałach, które wyniosły ponad 1,5 mld zł.
 
- Wzrost przychodów o jedną czwartą rok do roku stanowi najlepsze potwierdzenie, że zgodnie z założoną strategią kontynuujemy rozwój i zwiększamy skalę działalności. W trzecim kwartale odnotowaliśmy najwyższy poziom sprzedaży w całym roku, co przełożyło się na rekordowe wyniki skonsolidowane. Po trzech kwartałach możemy pochwalić się niemal tak wysokimi przychodami, jak po całym 2014 roku – komentuje Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. 

Czytaj też: Doświadczenie i pęd - szefowie Work Service mówią, jak stworzyli firmę

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.