Work Service podała wyniki. Przychody wzrosły o jedną czwartą, ale zysk spada

0 0
Work Service podała wyniki. Przychody wzrosły o jedną czwartą, ale zysk spada
- Po trzech kwartałach możemy pochwalić się niemal tak wysokimi przychodami, jak po całym 2014 roku – komentuje Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. Fot. Workservice.pl

Największa polska firma HR - Work Service - podała wyniki po trzech kwartałach. Przychody rosną dynamicznie, zyskowność biznesu jednak spada.

Wzrost przychodów grupy w trzecim kwartale był efektem rozszerzenia skali działalności na skutek przeprowadzonych akwizycji, jak również dynamicznego wzrostu organicznego - chwali się Work Service. Pewną rysą na wynikach największej w Polsce firmy HR - specjalizującej się w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym - jest spadający zysk. Po trzech kwartałach 2015 r. zysk netto był o ponad 5 proc. niższy niż po trzech kwartałach 2014 r. Zysk netto w tym samym okresie spadł o 11 proc. To oznacza, że zyskowność biznesu Work Service spada. Nie jest to jakiś dramat, ale szczególnie gdy dynamikę zysku porównamy z wzrastającymi przychodami, to widać to bardzo wyraźnie.

Sam Work Service nie przejmuje się jednak spadającą rok do roku zyskownością. Trzeci kwartał 2015 roku był bowiem kolejnym okresem, w którym grupa kapitałowa Work Service odnotowała zdecydowany wzrost po stronie przychodowej. W okresie lipiec-wrzesień 2015 przychody grupy były najwyższe w całym roku i osiągnęły poziom 548 mln złotych. Był to o ponad 12 proc. wyższy rezultat niż w analogicznym okresie 2014 roku. Tak dobry wynik kwartalny przełożył się na rekordowe skonsolidowane przychody po trzech kwartałach, które wyniosły ponad 1,5 mld zł.
 
- Wzrost przychodów o jedną czwartą rok do roku stanowi najlepsze potwierdzenie, że zgodnie z założoną strategią kontynuujemy rozwój i zwiększamy skalę działalności. W trzecim kwartale odnotowaliśmy najwyższy poziom sprzedaży w całym roku, co przełożyło się na rekordowe wyniki skonsolidowane. Po trzech kwartałach możemy pochwalić się niemal tak wysokimi przychodami, jak po całym 2014 roku – komentuje Tomasz Hanczarek, prezes Work Service. 

Czytaj też: Doświadczenie i pęd - szefowie Work Service mówią, jak stworzyli firmę

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.