Work Service optymalizuje zakupy. Rozpoczyna współpracę z Marketplanet

Spółka Work Service zdecydowała się na usprawnienie i optymalizację procesu zakupowego. W tym celu rozpoczęła współpracę z firmą Marketplanet, zajmującą się zakupami korporacyjnymi w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service optymalizuje zakupy. Rozpoczyna współpracę z Marketplanet

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 sty 2016 14:08


- Wraz z dynamicznym rozwojem Work Service postanowiliśmy przeprowadzić projekt optymalizujący funkcjonowanie zakupów w grupie. Zdecydowaliśmy się na skorzystanie ze wsparcia spółki Marketplanet. Szacujemy, że wdrożenie narzędzi zakupowych oraz zmiany organizacyjne, pozwolą wygenerować oszczędności na poziomie około 10 proc. w procesie zakupowym – mówi Rafał Świętczak, dyrektor działu zakupów i administracji Work Service.

Projekt obejmie kilka etapów, począwszy od przeglądu procesu zakupowego funkcjonującego obecnie w Work Service, poprzez opracowanie i wdrożenie jednolitego modelu zakupów i wypracowanie optymalnej struktury odpowiedzialnej za zakupy w całej  grupie, aż po wypracowanie rekomendacji i wdrożenie narzędzia wspierającego zakupy.

Oprócz automatyzacji i optymalizacji procesu zakupowego, efektem przeprowadzonego projektu będzie wygenerowanie oszczędności na poziomie finansowym, operacyjnym
i zarządczym.

- Wdrożenie nowoczesnych narzędzi informatycznych wspierających realizację zakupów to szybki sposób na osiągnięcie wymiernych korzyści dla organizacji bez względu na branżę, w której funkcjonuje. Cieszy mnie fakt, że Work Service zdecydował się także na integrację platformy Marketplanet z portalem OnePlace. Potwierdza to fakt, że w ślad za trendami światowymi, firmy w Polsce coraz chętniej korzystają z innowacyjnych rozwiązań w chmurze do komunikacji z dostawcami -  podsumowuje Piotr Matysik, prezes Marketplanet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.