Work Service odzyskał pozycję lidera rynku

Firma HR przejmuje Antal International i Work Express, i znów rządzi w Polsce. Na te dwa przejęcia wydaje 70 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Work Service odzyskał pozycję lidera rynku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

1 paź 2013 8:52


Antal, to lider polskiego rynku rekrutacji specjalistów i menedżerów. Dzięki tej akwizycji grupa Work Service obejmuje strategiczną pozycję na dynamicznie rosnącym rynku usług rekrutacyjnych. Tym samym polski ekspert rynku usług HR rozszerza ofertę produktową o usługi rekrutacyjne z segmentu premium.

Drugim podmiotem jest Work Express, specjalista w transgranicznej wymianie pracowników. Do tej transakcji dojdzie w ciągu miesiąca, ale jeszcze w tym roku grupa Work Service planuje akwizycję kolejnych dwóch spółek. Work Service konsekwentnie kontynuuje dynamiczną ekspansję w trójkącie Berlin - Moskwa - Stambuł i ma ambicje stać się najsilniejszą spółką branży usług HR w tej części Europy.

- W poniedziałek zostało podpisane porozumienie, na mocy którego do grupy Work Service dołączył Antal International w Polsce. - Wartość dokonanej przez Work Service inwestycji wyniosła 28 mln zł, ale w perspektywie miesiąca dokonamy kolejnej na 42 mln zł. Będzie to Work Express, a to dopiero początek naszych ambitnych planów ekspansji w Europie Środkowo - Wschodniej. Wywiązujemy się z obietnicy złożonej w styczniu, że będziemy dynamicznie i szybko się rozwijać - mówi Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Antal International to międzynarodowa firma executive recruitment, posiadająca 110 oddziałów w 35 krajach na całym świecie. W Polsce działa od 1996 r. Posiada biura w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Work Service zyskał prawo do posługiwania się marką Antal International w trzech krajach: Polsce, Czechach i na Słowacji.

- Dołączając do Work Service uzupełniamy portfolio grupy o profesjonalną usługę rekrutacji kadr średniego i wyższego szczebla opartą o 17-letnie doświadczenie oraz głęboką specjalizację naszych konsultantów. Jestem dumny, że łączymy się z tak dynamiczną i ambitną firmą z polskim kapitałem. Wspólnie będziemy kontynuować budowę polskiej potęgi w branży HR w regionie CEE - komentuje transakcję Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International.

Work Express działa od 2004 r., jako certyfikowana agencja doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Każdego dnia koordynuje zatrudnienie 4 tys. osób w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Niebawem rozpoczyna działalność na rynkach skandynawskich. Z przychodami rzędu 180 milionów rocznie jest liderem w zakresie delegowania pracowników zagranicę.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.